W czasach, gdzie przoduje elektronika od popularnych producentów których nazw nie trzeba nikomu przybliżać, a ich loga są tak popularne, że wyrwani w środku nocy do wskazania jakiegokolwiek z nich zrobimy to bez problemu nasuwa się pytanie… Czy jest jeszcze na rynku miejsce dla “niszowych marek”? Naszym zdaniem tak. Właśnie dlatego prezentujemy słuchawki bezprzewodowe firmy Awei.  Jest to producent który w głównej mierze skupia się na systemach audio. Czy to znaczy, że w tej dziedzinie może się nazywać mistrzem?

Słuchawki bezprzewodowe Awei – unboxing

Słuchawki Awei model T28 oraz T28P posiadają elegancko wykonane żółto-szare pudełko, oczywiście oryginalne zafoliowane. Po otwarciu i zajrzeniu do środka przekonamy się, że tak na prawdę zbyt wiele nie ma… Jak w każdych słuchawkach bezprzewodowych 🙂 W opakowaniu znajduje się etui na słuchawki oraz kabel zasilający USB.  Dopiero po otwarciu etui ukazują nam się słuchawki, które dodatkowo są zabezpieczone folią aby nie były zbędnie zasilane.

Jak używać słuchawki bezprzewodowe Awei?

Każdy kto choć trochę zna się na elektronice i bezprzewodowych połączeniach bluetooth poradzi sobie bez problemu. Odpowiedź na pytanie jak połączyć słuchawki bluetooth Awei brzmi… Tak jak każde 🙂

  • Włączamy słuchawki. Tutaj producent wyposażył słuchawki w dotykowy czujnik. Szaleństwo! Wystarczy przytrzymać w odpowiednim miejscu (tuż nad diodą) i voilà!
  • Uruchomiamy moduł Bluetooth w swoim telefonie lub innym i wybrać spośród listy urządzeń słuchawki Awei.

Co najważniejsze, słuchawki wystarczy sparować tylko raz. Następnym razem, będą automatycznie łączyć się z urządzeniem gdy tylko wykryje je w pobliżu. Słuchawki nie podłączone do żadnego urządzenia wchodzą w tzw. tryb uśpienia co pozwala oszczędzić energię. Po 30 minutach słuchawki podejmują próbę ponownego połączenia. Zapomniałem dodać… Słuchawki działają w nowej technologii Bluetooth 5.0

Dlaczego wybrałbym słuchawki bluetooth Awei?

Mimo początkowemu niezdecydowaniu i przyznam szczerze – początkowej niechęci do słuchawek tej marki zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony. Dlaczego tak nagle zmieniłem zdanie? Przyczyniło się do tego kilka zalet produktów Awei:

  • eleganckie opakowanie – wiem, że nie jest najważniejsze ale jak jest 🙂 to zawsze jakiś plusik
  • dobrze spasowane elementy – jednymi słowy nie “zalatuje tandetą”
  • stacja dokująca i etui w jednym – do tego niewielkich i poręcznych rozmiarów
  • wodoodporność IPX4 – produkt nadaje się do uprawiania sportu
  • Brak fizycznego przycisku
  • bardzo dobra jakość dźwięku w stosunku do ceny
  • akceptowalny czas działania na baterii – ok 3h
  • szybkie ładowanie

Odnosząc się do nagłówka.. Moim zdaniem ciężko oczywiście porównać flagowe modele Apple AirPods, Samsung Galaxy Buds z słuchawkami Awei. Na każdy z produktów grupa odbiorców może być skrajnie różna. Celem artykułu jest pokazanie, że jeśli nie jest się gadżeciarzem i nie chcemy wydawać masy pieniędzy na słuchawki audio (część ludzi na przykład lubi gubić takie rzeczy 🙂 ) to Awei będzie idealne.

 

Sprawdź inne wpisy dotyczące słuchawek na naszym blogu:  https://blog.spacetronik.eu/category/technologie/sluchawki/

Słuchawki dostępne w sklepie DMTrade:

https://dmtrade.pl/k454,rtv-audio-sluchawki-sluchawki-bezprzewodowe.html