Poznaj nową obudowę wodoodporną

W moim kolejnym wpisie zajmę się, wyjątkowo, akcesorium marki Brinno, a konkretnie obudową wodoodporną ATH2000.
Zewnętrzna obudowa do kamer poklatkowych Brinno, model ATH2000.

Wnętrze obudowy ATH2000

Obudowa zaprojektowana, aby spełnić najbardziej wygórowane oczekiwania użytkowników. Spełnia normę wodoszczelności IPX5, która jest gwarantem na to, że zamknięta wewnątrz kamera nie jest narażona na żadne zawilgocenie, nie wspominając o jakiejkolwiek wodzie przedostającej się do środka obudowy. Zgodna z modelami: TLC200Pro (także z obiektywem BCS), TLC120, TLC130, TLC2000.

Po co? Dla kogo? Czy to potrzebne?

Pełna zgodność z kamerami TLC

Możemy zadać sobie pytanie, po co kolejny model obudowy wodoodpornej (po ATH110 i ATH120/130). Przecież kamery TLC200 są już zabezpieczone we właściwy im sposób, a modele TLC120 i TLC130 są wodoodporne już oryginalnie i nie wymagają obudowy. Jednakże, ATH2000 jest uniwersalna, zgodna z każdą kamerą z serii TLC. Gwarantuje to brak konieczności dokupowania dodatkowych akcesoriów, gdy posiadamy większą liczbę kamer. Innym dużym plusem jest fakt, że można wewnątrz obudowy umieścić kamerę wraz z obiektywem BCS.

Dodatkowe zalety obudowy ATH2000

Akcesoria: obiektyw i magazyn na baterie

W obudowie zamontowany (wyjmowany) został magazynek na baterie AA z możliwością umieszczenia aż 16 baterii i podłączenia ich do kamery w celu przedłużenia jej zasilania. Przy odpowiednich ustawieniach kamery można w ten sposób uzyskać aż rok ciągłej pracy bez konieczności podłączania zewnętrznego zasilania (wymagana karta pamięci SD o dużej pojemności aby zapisać tak długi czas nagrań, rok pracy możliwy do uzyskania z modelem TLC200 Pro). Dzięki dodatkowej, kompatybilnej osłonie obiektywu, użytkownik ma możliwość umieszczenia wewnątrz obudowy kamery z obiektywem BCS (obudowa wyposażona także w standardową osłonę).

Unboxing? Zajrzyjmy do opakowania

Zawartość zestawu

W zestawie, oprócz obudowy, znajdziemy też wiele innych elementów. Adapter do mocowania kamery (płytka z tworzywa z gwintem 1/4″), magazynek na szesnaście baterii, zewnętrzną osłonę kompatybilną z obiektywami BCS, adapter microUSB na USB-C (dla kamery TLC130), elementy montażowe (gumki) i dodatkową wkładkę wchłaniająca wilgoć z obudowy. Obudowa zamykana na zatrzask z możliwością przełożenia kłódki, z gniazdami na przewody zasilające, które można wprowadzić z zewnątrz, np. z zasilacza sieciowego.

Instrukcja/Schemat w języku polskim: https://dmtrade.pl/katalogi/INS/ath2000.pdf
Pełna specyfikacja w języku angielskim: https://dmtrade.pl/katalogi/brinno/ath2000/ath2000-specyfikacja-eng.pdf

Ulotka reklamowa

Tabela żywotności baterii kamer Brinno w połączeniu z obudową ATH2000:
https://dmtrade.pl/katalogi/brinno/ath2000/ATH2000batterylife.pdf

Obudowę ATH2000 można zakupić w sklepie DMTrade: https://dmtrade.pl/p9702,brinno-ath2000-zewnetrzna-obudowa-do-kamer-poklatkowych.html

Obiektyw BCS 24-70 można również nabyć w sklepie DMTrade: https://dmtrade.pl/p3789,brinno-bcs-24-70-cs-mount-obiektyw-do-tlc200-pro.html