9.0
Score

Pros

 • Długi czas pracy na baterii
 • Montaż bez kabli i narzędzi
 • Wysoka jakość nagrań poklatkowych
 • Obsługa HDR

Cons

  Kamera poklatkowa uwieczniająca postępy na placu budowy!

  Kamera poklatkowa Brinno BCC200 Pro idealnie nagra prace wykonywane na miejscu budowy trwające kilka lub kilkanaście dni, a następnie złoży z nich krótki film w technologii zwanej Time-Lapse. Gdy nie ma Cię na miejscu inwestycji, a chcesz mieć nadzór i kontrolę nad tym co się dzieje, wybierz kamerę konstrukcyjną Brinno!

  kamera poklatkowa

  Bez kabli i narzędzi, prostota używania!

  Brinno BCC200 Pro to tak naprawdę zestaw konstrukcyjny zawierający kamerę poklatkową TLC200Pro, obudowę chroniącą kamerę przed warunkami atmosferycznymi i uchwyt Takeway T1 z dużymi możliwościami regulacji. Dzięki zasilaniu bateryjnemu, kamera nie wymaga żadnego sieciowego źródła zasilania, a montaż jest banalnie prosty – z wykorzystaniem gumek montażowych lub uchwytu.

  prosty montaż

  Długotrwała praca bez konieczności wymiany baterii!

  Kamera zasilana jest z baterii AA (4 sztuki), a czas pracy, bez konieczności zmiany baterii na świeże, może wynieść aż 78 dni! Wpływ na wytrzymałość mają ustawienia kamery dotyczące częstotliwości wykonywania zdjęć. Gdyby natomiast kamera była montowana w miejscu, gdzie nie ma problemu z dostępem do zasilania sieciowego. Zaleca się stosować zasilacz 5V (jak do ładowania smartfonów) z wtykiem microUSB. Gwarantuje to pracę kamery non-stop (do wyczerpania miejsca na karcie SD).

  czas pracy na baterii

  Następca BCC100, z obsługą HDR

  Głównym elementem zestawu BCC200 Pro jest kamera poklatkowa TLC200Pro, która na tle poprzedniczki wyróżnia się możliwością montażu dodatkowego obiektywu (CS-mount; nie można wtedy korzystać z obudowy) oraz obsługą HDR-u (High Dynamic Range) pozwalającą na jeszcze lepsze jakościowo nagrania w nocy.

  HDR

  Technologia poklatkowa? Time-Lapse?

  Wielu ludzi może zastanawiać się co to w ogóle jest nagrywanie poklatkowe, Time-Lapse, Hyperlapse itp. Dlatego postaram się to w prosty sposób wytłumaczyć. Standardowe kamery nagrywające filmy wideo robią to z częstotliwością 25-30 klatek na sekundę (FPS). Kamery sportowe i bardziej nowoczesne nagrywają nawet w 60 kl/s. Tymczasem nagrywanie w trybie Time-Lapse to wykonywanie zdjęć w ustalonym interwale czasowym i łączenie ich w film wideo. Takim sposobem uzyskujemy np. minutę filmu ukazującą np. 30 mnut nagrania rzeczywistego. Przykładowe nagrania można zobaczyć klikając tutaj.

  film poklatkowy