10.0
Score

Pros

  • Obsługa rozdzielczości 1080p
  • Nowy tryb nagrywania - StepVideo
  • Kompaktowy rozmiar
  • Długa praca na jednym ładowaniu

Cons

  • Cena
  • Brak wspracia dla 4K UHD

Uchwyć najlepsze momenty podczas aktywnego wypoczynku i uprawiania sportu! Bądź bliżej wspomnień – blisko jak nigdy wcześniej! Nowa kamera Brinno TLC130!

Brinno TLC130
Nowa kamera Brinno TLC130 wprowadza powiew świeżości wśród kamer poklatkowych. Oprócz standardowego nagrywania w technologii TimeLapse (wykonywanie zdjęć w równych odstępach czasowych i składanie w jeden film), kamera ta może pracować w trybie StepVideo (nagrywanie krótkich filmów w ustalonych odstępach czasowych i składanie ich w jeden klip; na przykład: kamera nagrywa 5 sekund wideo co 2 minuty, po czym składa te fragmenty w jeden film). Kamera wyposażona jest też w tryb robienia zdjęć.

Kamera do wszystkiego

TLC130 to mała kamera, zbliżona wyglądem do kamer sportowych, o wielkich możliwościach. Znajdzie zastosowanie w niemal każdej sytuacji, a nagrania uwiecznią wspomnienia, które mogłyby nam uciec i pójść w niepamięć. Najczęściej wykorzystywana jest wśród osób aktywnych, uprawiających sport lub lubujących się w zajęciach pełnych kreatywności.

TimeLapse & StepVideo

Kamera TLC130 pracuje w trzech trybach. Oprócz wykonywania zdjęć, umożliwia ona nagrywanie filmów poklatkowych i tzw. filmów “Snapchatowych”. Poniżej przedstawimy obydwie technologie wraz z przykładowymi filmami:
TimeLapse
W trybie TimeLapse kamera wykonuje zdjęcia w ustalonych przez użytkownika odstępach czasowych, a następnie składa je w film w rozdzielczości 1080p. Ta funkcja idealnie sprawdzi się podczas konieczności obserwacji pewnego zjawiska przez dłuższy okres czasu (wzrost roślin, ruch chmur lub Słońca). Poniżej przykładowy film pokazujący jak działa TimeLapse:
Film - TimeLapse

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=Ty47Nrr_g0Q
StepVideo
Nowością jest tryb nagrań StepVideo (Snapchat), w którym kamera nagrywa krótkie filmy w ustalonych przez użytkownika odstępach czasowych, a następnie składa je w jeden film. To rozwiązanie idealnie sprawdzi się podczas aktywnego wypoczynku, wędrówek leśnych lub górskich, jazdy na rowerze. Poniżej przedstawiamy film prezentujący technologię StepVideo:
Film - StepVideo

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=CopEb0cKv8M

Długa praca bez konieczności ładowania akumulatora, minimalny rozmiar

Bateria
Producent deklaruje pracę bez ładowania akumulatora nawet przez 16 dni (w trybie TimeLapse przy ustawionym największym odstępnie czasowym). Jest to wynik, który dominuje nad konkurencyjnymi urządzeniami.
Rozmiar
Kamera TLC130 ma minimalne wymiary, jej bryła jest prawie sześcienna, a najdłuższy bok ma tylko nieco ponad 5 centrymetrów. Dzięki kompaktowemu rozmiarowi, możesz ją zabrać wszędzie i nigdy nie będzie Ci zawadzać podczas podróży.

Akcesoria

Akcesoria

Nabywca kamery TLC130 otrzyma wraz z nią kilka mocowań i uchwytów, m. in.: uchwyt na kierownicę, na kask, uchwyt obrotowy oraz paski mocujące. Są to solidne i dobrze spasowane akcesoria.

Aplikacja

Aplikacja

Kamera TLC130 posiada dedykowaną aplikację umożliwiającą sterowanie nią przez smartfona z systemem Android lub iOS. Nowością jest możliwość odtwarzania nagranych klipów od tyłu co daje użytkownikowi jeszcze więcej radości 🙂

Strefa pobierania:

LINK do aplikacji Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brinno.bve&hl=zh_TW
LINK do aplikacji iOS: https://itunes.apple.com/tw/app/brinno/id1086547408?mt=8
INSTRUKCJA OBSŁUGI (PL): https://dmtrade.pl/katalogi/INS/tlc130.pdf
PRZEWODNIK UŻYCIA (PL): https://dmtrade.pl/katalogi/brinno/tlc130/quicktlc130.pdf

Więcej o marce Brinno można przeczytać pod tym linkiem.