Witajcie, w tym wpisie zajmę się nowym zestawem Brinno. Model BAC2000 to coś innego niż zestawy tego producenta wydawane do tej pory. Tym razem to kamera wraz z uchwytem/statywem/tripodem. Bez obudowy – czyli nie jest to zestaw do stosowania na zewnątrz (inny niż zestawy konstrukcyjne).

Brinno BAC2000 BARD – Zestaw “kreatywny” z kamerą poklatkową

Zestaw oznaczany jako BAC2000 to więcej niż kamera, to zestaw stworzony dla artystów, dla ludzi spragnionych przygód, dla ludzi tworzących i pokazujących swoje pasje. Firma Brinno nazwała go słowem “BARD” – byli to ludzie, którzy w rozrywkowy sposób opisywali osiągnięcia władców na terenach Anglii i Irlandii w czasach średniowiecza. Inaczej nazywani też minstrelami i śpiewającymi kronikarzami. Nazwa ta jest idealnie pasująca do zestawu BAC2000, dedykowanego dla osób, które chcą pokazywać swoje dzieła, chcą dzielić się swoimi pasjami.

Brinno BAC2000 – Prezentacja:

Z Brinno BAC2000 wzniesiesz swój biznes na wyższy poziom. Kamera TLC2020 jest banalnie prosta w użyciu, konfiguracja to tylko kilka chwil. Materiał nagrany nie wymaga żadnej dodatkowej obróbki i edycji, jest zapisywany w otwartym formacie, podatnym na zmiany, pliki nie są szyfrowane. Cały zestaw jest lekki i oryginalnie pakowany w etui transportowe (tubę).

Wybór dla artystów i designerów

Brinno BARD dzięki statywowi z zestawu to idealny wybór dla twórców, projektantów, konstruktorów. Posiada ogromną możliwość dostosowywania montażu (w komplecie głowica 1,4″, uchwyt na telefon) poprzez zacisk lub nogi tripodu. Regulacja ta pozwala na idealne dopasowanie ustawień kamery przed rozpoczęciem nagrania.

Najważniejsze cechy

 • nagrywanie time lapse – poklatkowe
 • możliwość wybrania trybu pracy (film, zdjęcie)
 • gotowe menu scenerii ułatwiające nagrywanie w zmiennych warunkach oświetleniowych
 • możliwość planowania nagrywania w terminarzu
 • w zestawie z uchwytem wyposażonym w zacisk
 • w zestawie z uchwytem wyposażonym w nogi tripodu
 • uchwyt dedykowany do kamer z gwintem 1,4″
 • uchwyt pasujący też do telefonów


Nagrywanie poklatkowe – zarejestruj postępy swojej pracy artystycznej, a następnie obejrzyj to w krótkim, efektownym filmiku. Długa żywotność baterii (4xAA) zapewnia przyjemną pracę z kamerą bez konieczności co chwilowej wymiany baterii. Nagrania są of razu gotowe do oglądania i nie wymagają edycji ani postprodukcji.

Kamera TLC2020 posiada gotowe, wstępnie skonfigurowane tryby nagrywania, są one dedykowane pod konkretne obiekty, które mają być rejestrowane.

Oczywiście, kamera posiada kilka trybów nagrywania:

 • time lapse – zdjęcie co określony czas (równomierne nagrywanie, równe odstępy)
 • step video – podobnie jak wyżej, ale zamiast zdjęć, kamera nagrywa krótkie video
 • still – tryb fotograficzny
 • stop motion – użytkownik wykonuje zdjęcie kiedy chce, całość składana w film


Istnieje również możliwość zaprogramowania nagrywania. W ustawieniach kamery jest dostępny terminarz, który pozwala na wybranie dni, w których ma odbywać się nagrywanie oraz godzin pracy urządzenia.

W zestawie BARD, kupujący otrzymuje statyw z pełną regulacją. Posiada on uchwyt zaciskowy (klipsowy) oraz nóżki pozwalające na swodobne ustawienie go. Umożliwia on dostosowanie odległości kamery od nagrywanego obiektu.

Oprócz standardowego gwintu 1,4″ do mocowania kamer, w zestawie jest też uchwyt do montażu telefonu. Statyw można dowolnie ustawiać, wydłużać, wyginać itp.:

Poniżej film, na którym zobaczyć można Brinno BAC2000 BARD u naszego zaprzyjaźnionego groomera “Poczesane Pomerdane”:


W komplecie BAC2000 BARD:
– kamera TLC2020 EMPOWER
– kabel USB – USB-C
– osłona obiektywu
– karta microSD
– wkrętak
– przewodnik obsługi (w j. angielskim)
– 4x bateria AA
– osłona/klapka na baterie

Do zestawu należy też uchwyt składający się z wysięgnika i podstawy, uchwyt do telefonu i torba/tuba transportowa.

Specyfikacja kamery TLC2020:

Specyfikacja uchwytu BARD: