Posiadasz kamerę Brinno i zastanawiasz się jak długo wytrzyma bateria przy danych ustawieniach? A może główkujesz nad wyborem odpowiedniej karty pamięci? Producent tych kamer zaserwował użytkownikom swoich produktów specjalny kalkulator, dzięki któremu nie będziesz musiał spędzać godzin na obliczaniu parametrów swojego timelapse.

Kamery Brinno i ich drugie imię – Timelapse

Brinno BCC2000

Timelapse zyskuje coraz więcej na popularności. Ta technika łącząca fotografię z filmem obecnie ma wiele praktycznych zastosowań. Idealnymi urządzeniami do realizacji materiałów tego typu są kamery Brinno, które mogliście poznać, czytając nasze poprzednie publikacje. Dzięki swojej wytrzymałości na trudne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne oraz długą żywotność baterii, są z powodzeniem wykorzystywane m.in. do śledzenia postępu prac na terenach budowy, czy też obserwacji zwierząt i przyrody. 

Kalkulator Timelapse

Aby nie tracić czasu na monotonne wyliczenia, Brinno stworzyło specjalne narzędzie, które po wyborze modelu kamery, trybu pracy i pojemności karty pamięci, pozwala na określenie potencjalnej długości czasu pracy na jednej baterii. Ponadto otrzymujemy informację o pojemności pamięci – jak długi materiał wideo jest w stanie pomieścić zainicjowany nośnik danych przy wybranym trybie pracy i interwale czasowym. Po kliknijęciu TUTAJ, zostaniecie przeniesieni na jedną z podstron witryny Brinno, gdzie znajduje się tytułowe narzędzie.

Żywotności baterii i pamięć

Kalkulator timelapse

Do wyboru mamy wszystkie modele kamer Brinno. Dla przykładu – wybieramy urządzenie BCC2000, scenerię Twilight Mode (tryb zmierzchu), kartę pamięci o pojemności 32 GB oraz godzinny odstęp między zdjęciami. Kalkulator w mgnieniu oka “wypluje” nam wszystkie potrzebne informacje. Jak widzimy na umieszczonym wyżej zdjęciu, dla tej konfiguracji czas pracy będzie wynosił 45 dni. Gdybyśmy zdecydowali się na zastosowanie opcjonalnej obudowy ATH2000 (posiada dodatkowy magazynek na 16 baterii – dowiedz się więcej TUTAJ), to nasz timelapse mógłby być realizowany dłużej o kolejne 324 dni, co łącznie daje nieco więcej niż rok kalendarzowy – 369 dni. Nieco niżej znajdziemy informację o tym, jak długi może być nasz materiał wideo przy wybranej konfiguracji urządzenia w zestawieniu z pamięcią 32 GB – w tym przypadku – 6537 dni i 19 godzin.

Długość klipu

długość klipu kalkulator Brinno

Druga funkcja kalkulatora pozwala określić długość klipu na podstawie częstotliwości wykonywania zdjęć, ilości klatek wyjściowego klipu oraz czasu pracy. Dla przykładu: Chcemy, aby nasza kamera Brinno realizowała timelapse na placu budowy przez równy miesiąc (720 godzin). Zdjęcie wykonywane byłoby co godzinę, a nasz wyrenderowany klip miałby być w 30 klatkach na sekundę. Tym oto sposobem dowiadujemy się, że klip trwałby zaledwie 24 sekundy.