Tym razem, w artykule skupię się na krótkim przeglądzie trybów pracy najnowszego dzieła tajwańskich inżynierów, specjalistów od kamer poklatkowych, ojców sukcesu międzynarodowego marki Brinno, kamery TLC2000. Tak, te wyrazy to nie żart, Brinno od kilkunastu lat dominuje na światowym rynku TimeLapse, a od pewnego czasu i w Polsce przybywa ich urządzeń.

Brinno TimeLapse Camera TLC2000 EMPOWER

Bo tak nazywa się sprzęt, o którym będzie ten artykuł w dalszej części, to czwarta generacja kamer z serii TLC. Dla przypomnienia, poprzednie modele w kolejności nazywały się: TLC200, TLC200f1.2, TLC200Pro.

Tryb I – TimeLapse

Podstawowy tryb pracy kamery TLC2000, to nic innego jak zwykłe nagranie poklatkowe. Użytkownik ustawia interwał/przerwę pomiędzy kolejnymi zdjęciami (od trybu ASAP [2 zdj/s] do 1zdj/24h) oraz ilość klatek w gotowym pliku filmowym. Przykład: chcemy rejestrować postęp prac na placu budowy, więc ustawiamy kamerę tak, aby wykonywała jedno zdjęcie co godzinę – wystarczy to aby archiwizować postęp. Następnie wybieramy, aby film miał 15 fps, co oznacza, że w ciągu jednej sekundy klipu zobaczymy 15 zdjęć – postęp z 15 godzin pracy!

Tryb II – StepVideo

Ciekawe połączenie tradycyjnego nagrania z technologią poklatkową. Pierwszy raz pojawił się w modelu z serii TLC1XX, mianowicie TLC130. Jest to nic innego jak tworzenie relacji filmowej polegającej na połączeniu ze sobą krótkich nagrań video i scaleniu w jeden plik. Przykład: jedziemy na wycieczkę rowerową, przejeżdżać będziemy przez różne tereny krajobrazowe (np. las, łąka, miasto), zakładamy, że w każdym z nich będziemy ok 20 minut. Kamerę TLC2000 ustawiamy tak, aby co 20 minut nagrywała nam 10-15 sekundowy film. Stworzy nam w ten sposób skrót z podróży!

Tryb III – StopMotion

Całkowita nowość, ręczne tworzenie filmu poklatkowego ze zdjęć. Użytkownik robi zdjęcia ręcznie za pomocą przycisku na obudowie, kamera łączy je w jeden film. Zaletą jest zmienny interwał czasowy. Ale na tę chwilę, ciężko mi znaleźć większy sens na zastosowanie tego trybu pracy dla kamery TLC2000.

Wszystkie te tryby pokazano na filmie prezentującym kamerę TLC2000, zamieszczam go u góry tego artykułu – miłego seansu 🙂

Znalezione obrazy dla zapytania tlc2000 empower brinno