Zestaw, który ma wszystko? Tak, to (w końcu) możliwe! TLC120 + ATH2000

Oficjalnie, nowy zestaw konstrukcyjny nie otrzymał nazwy modelowej od producenta. Tym razem jest to zwyczajnie składający się z kamery i obudowy: TLC120 i ATH2000. Poniżej przybliżę nieco, dlaczego warto się nim zainteresować, na wstępnie zaznaczę, że jest to powiew świeżości!

Mała, ale wariat!

Kamera poklatkowa Brinno TLC120 już na pierwszy rzut oka zupełnie różni się od modelu TLC200 czy też TLC200Pro. Jest zauważalnie mniejsza, lżejsza i bardziej kwadratowa (sześcienna).


Nie jest jednak idealna, jak każdy sprzęt elektroniczny ma swoje wady. Największą z nich, w porównaniu z modelami, o których wspomniałem wyżej, jest wbudowany akumulator. Dla niektórych wyda się to dziwne, ale producent, decydując się na akumulator, ograniczył żywotność kamery, TLC120 pracuje zdecydowanie krócej bez konieczności ładowania. Mimo to, czas pracy oceniam pozytywnie, zwłaszcza, że kamera wspiera obsługę HDR-u i ma wbudowane moduły Bluetooth i WiFi. Nie zmieniło się natomiast jedno, sprzęt nadal obsługuje się banalnie łatwo, jednym przyciskiem.

TLC120 to pierwsza kamera dostępna u producenta, która została wyposażona w Bluetooth i WiFi. Ponadto, na smartfony przygotowano specjalną aplikację do sterowania zdalnego. Aplikacja ta również nie przysparza problemów nawet niedoświadczonym użytkownikom. Jest dostępna do pobrania ze Sklepu Play (dla systemu Android) oraz z AppStore (dla systemu iOS).

Kamera poklatkowa TLC120 to nie tylko WiFi, Bluetooth czy aplikacja. To także świetna kamera sportowa, o kompaktowym rozmiarze. Jest ona odporna na opady deszczu i wilgoć, spełnia normę IPX4. Natomiast wsparcie dla HDR-u to gwarancja głębszych barw i lepszych nagrań w gorszych warunkach oświetleniowych (np. po zmierzchu, w nocy).Nowoczesna obudowa, pełna uniwersalność!

Obudowa ATH2000 to najnowszy model spośród zewnętrznych akcesoriów ochronnych. W porównaniu z poprzednimi modelami, wyróżnia się tym, że jest uniwersalna, zgodna ze wszystkimi kamerami Brinno dostępnymi na tę chwilę w sprzedaży.


Obudowa zaprojektowana, aby spełnić najbardziej wygórowane oczekiwania użytkowników. Spełnia normę wodoszczelności IPX5, która jest gwarantem na to, że zamknięta wewnątrz kamera nie jest narażona na żadne zawilgocenie, nie wspominając o jakiejkolwiek wodzie przedostającej się do środka obudowy. Zgodna z modelami: TLC200Pro (także z obiektywem BCS), TLC120, TLC130, TLC2000.

W obudowie zamontowany (wyjmowany) został magazynek na baterie AA z możliwością umieszczenia aż 16 baterii i podłączenia ich do kamery w celu przedłużenia jej zasilania. Przy odpowiednich ustawieniach kamery można w ten sposób uzyskać aż rok ciągłej pracy bez konieczności podłączania zewnętrznego zasilania (wymagana karta pamięci SD o dużej pojemności aby zapisać tak długi czas nagrań, rok pracy możliwy do uzyskania z modelem TLC200 Pro).

Dzięki dodatkowej, kompatybilnej osłonie obiektywu, użytkownik ma możliwość umieszczenia wewnątrz obudowy kamery z obiektywem BCS (obudowa wyposażona także w standardową osłonę). W zestawie elementy montażowe (gumki) i dodatkowa wkładka/gąbka wchłaniająca wilgoć z obudowy. Obudowa zamykana na zatrzask, z gniazdami na przewody zasilające, które można wprowadzić z zewnątrz, np. z zasilacza sieciowego. Kolor czarny.

Nowy zestaw konstrukcyjny (TLC120 + ATH2000) można zakupić w sklepie DMTrade.pl, lub po kliknięciu w link:
https://dmtrade.pl/p10220,brinno-zestaw-kamera-timelapse-tlc120-obudowa-ath2000.html

Broszura reklamowa zestawu TLC120 + ATH2000:
https://dmtrade.pl/katalogi/brinno/ath2000/leafletath2000tlc120.pdf