Wizjer cyfrowy Brinno SHC500 w bezpośrednim starciu z wizjerem cyfrowym Brinno PHVMAC

Tym razem skupię się na bezpośrednim porównaniu dwóch modeli wizjerów cyfrowych marki Brinno. Firma nieustannie się rozwija i aktualnie wprowadziła do swojej oferty wizjery z serii SHC, ja zajmę się modelem SHC500. W tym wpisie porównamy wizjer cyfrowy SHC500 z bardzo popularnym poprzednikiem, PHV MAC’iem.

Dlaczego zastąpiono PHV MAC’a? – powody

Firma Brinno zakończyła produkcję i sprzedaż powyższego modelu tłumacząc się, że był on leko przestarzały i czas go odświeżyć. Po niedługim czasie zaprezentowano w Tajwanie serię wizjerów SHC, model SHC500 i SHC1000 (tym zajmę się w innym wpisie). Modele wykonane z wyższej jakości materiałów, bardziej odporne obudowy na działania atmosferyczne (wizjery montuje się nie tylko na klatkach schodowych). Ale najważniejsze: nowy typ obiektywu.

Wizjer cyfrowy - obiektyw

 

 

Wizjer cyfrowy serii SHC korzysta z optycznych obiektywów, skonstruowanych tak jak dostępne w sprzedaży modele Brinno BCS. PHV MAC natomiast wyposażony był w zwykły obiektyw z delikatnym powiększeniem (coś w stylu lupy).

 

 

Soczewka wizjera cyfrowego

 

Zmieniając rodzaj obiektywu, powiększono też soczewkę (zdjęcie obok), dzięki czemu SHC500 lepiej wyłapuje obraz gdy jest ciemno przed drzwiami. Aby obraz był dość wyraźny, producent zaleca aby przed wejściem do domu/mieszkania nie panowała całkowita ciemność, nawet minimalne światło ułatwia pracę wizjera.

 

SHC500, czy na pewno ma tylko zalety?

Odpowiedzią na powyższe pytanie jest słowo “nie”, otóż nowy model ma jedną dużą wadę w porównaniu z PHV MAC’iem. Nie posiada wbudowanego czujnika ruchu, co oznacza, że nie wykonuje serii zdjęć po wykryciu ruchu przed drzwiami. Uruchamia się dopiero po wybudzeniu przez użytkownika. Aby wizjer reagował jak PHV MAC, należy doposażyć go w zewnętrzny czujnik ruchu, model MAS100.

Podsumowanie…

Wizjer cyfrowy SHC500 to udoskonalona wersja PHV MAC’a, lepszy obiektyw, pracujący lepiej przy słabszym oświetleniu. Wytrzymalsza obudowa, szerszy kąt widzenia (90 stopni przy 80 stopniach PHV MAC’a). Jedyną wadą jest brak wbudowanego czujnika ruchu, a koszt dodatkowego akcesorium (MAS100) to ok 100 zł.

Wizjer cyfrowy można zakupić w sklepie brinno.spacetronik.eu:
– wizjer: https://brinno.spacetronik.eu/import-z-systemu-magazynowego/brinno-shc500-14-elektroniczny-wizjer-drzwi.html?search_query=shc&results=3
– czujnik ruchu: https://brinno.spacetronik.eu/import-z-systemu-magazynowego/brinno-mas100-czujnik-ruchu-brinno-shc500-shc1000.html?search_query=shc&results=3