Wypełniacze do paczek są niezwykle pomocne i istotne. Transport przedmiotów i towaru wymaga odpowiedniego zabezpieczenia na czas transportu, aby uchronić go przed potencjalnymi uszkodzeniami.
Nikt nie chce otrzymać długo wyczekiwanego pakunku w naruszonym stanie. Nikomu po drodze procedury reklamacyjne i dochodzenia mające na celu ustalić winnego. Zastosowanie odpowiednich wypełniaczy dodaje pewność, że Twoja przesyłka dotrze w jednym kawałku.

Odpowiednie przygotowanie paczki

Przygotowanie paczki do wysyłkiźródło: http://www.pregis.com

Dobór odpowiedniego opakowania do transportowanego przedmiotu jest jedną z obowiązkowych czynności.
Jednak nie zawsze karton jest dopasowany idealnie pod wysyłany przedmiot, dlatego zaraz po wyborze opakowania, musimy wypełnić puste przestrzenie. Pozostawienie wewnątrz paczki pustych przestrzeni może skutkować przesuwaniem się towaru w trakcie transportu. W przeciągu ostatnich kilku lat pojawiło się wiele różnych rodzajów wypełniaczy, o różnych właściwościach i parametrach. Występują w różnych rodzajach: flopa, skropak, poduszki powietrzne, maty wypełniające. Które wypełniacze wybrać i dlaczego?

Wypełniacze powietrzne

Przedmiot owijany w matę powietrzną

Ustaliliśmy już, że wypełnienie paczki jest również obowiązkowym elementem, jeśli chcemy, aby paczka była odpowiednio zabezpieczona. Pokrótce. Wypełniacze powietrzne bez wątpienia należą do najlepszych i najtańszych sposobów na zabezpieczenie paczki. Przemawiają za tym konkretne argumenty.

Zielone i przyjazne dla środowiska

Poduszki, maty, kolumny czy każdy inny wypełniacz powietrzny można używać wielokrotnie. Można je również poddać recyklingowi. Utrata energii przy transporcie paczki jest około 50% niższa, niż w przypadku tektury, papieru itd. ze względu na znikomą wagę. Łatwość utylizacji jest kolejną istotną cechą.

Koszty transportu i cena

Wypełniacze składają się aż w 90% z powietrza, a tylko 10% z folii, co czyni, że nie mają wpływu na wagę przesyłki, a co za tym idzie skutecznie redukują koszty transportu. Są stosunkowo niedrogie w porównaniu z innymi wypełniaczami. Koszt pakowania tekturą jest o wiele droższy po dokonaniu kalkulacji porównawczej, a dodatkowo jest bardziej problematyczny czasochłonny.

Składowanie

Pod tym względem wypełniacze z folii nie mają sobie równych. Pompujesz tyle folii, ile potrzebujesz do wypełnienia swoich paczek. Gdy Twoje poduszki pozostają nienapompowane, to ich grubość jest porównywalna z kartką papieru.

Właściwości

Przede wszystkim wypełniacze powietrzne są dostosowane do większości możliwych towarów. Tego rodzaju wypełnienie wykorzystywane jest najczęściej do transportu wyrobów medycznych, np. leków. Tłumią dźwięki, dlatego osoby postronne nie mogą poznać poprzez domysły zawartości przesyłki. Dzięki wysokiej elastyczności, mogą dokładnie wypełnić puste przestrzenie odkształcając się odpowiednio w lukach i świetnie amortyzują. Dodatkowo są odporne na wilgoć.

Sprawdź ofertę wypełniaczy powietrznych do paczek i maszyn do napełniania powietrzem tutaj. (link: http://air.spacetronik.eu)