Antena z AGC, jak to działa?

Anteny posiadające inteligentny dipol, automatycznie dostosowują i wyrównują poziom sygnału wejściowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu, antena działa optymalnie. Pytanie, w jakich sytuacjach jest to potrzebne? Praktycznie w każdych. Sygnał na swojej drodze napotyka różne przeszkody których nie sposób wymienić – budynki, drzewa, inne sygnały etc. które znacząco wpływają na jego jakość. Dzięki funkcji AGC, antena działa optymalnie i dostosowuje poziom wzmocnienia w zależności od tego jakie potrzebuje. Czy antena może mieć coś lepszego?

antena aktywno-pasywna tucana

Instalacja anteny aktywno pasywnej Tucana 5G

Spacetronik w swojej ofercie stawia na anteny łatwe w montażu i przyjazne każdemu użytkownikowi. Właśnie taka jest Tucana 5G! Dzięki systemowi click-clack instalacja jest dziecinnie prosta i nie wymaga żadnych dodatkowych narzedzi. Dodatkowo wzmocniona, aluminiowa struktura oraz materiały odporne na warunki atmosferyczne to gwarancja jakości.

Antena gotowa na 5G

Antena Tucana 5G została przygotowana na zmiany pasma DVB-T, która polega na uwolnieniu pasma 700MHz na potrzeby 5G. Oczywiście o refarmingu 5G nie będziemy się tutaj rozpisywać, ważne, że antena firmy Spacetronik o której pisze dzisiejszy blog jest na to gotowa 🙂

Jak zasilić antenę aktywno pasywną?

Antena może być zasilana bezpośrednio z odbiornika STB lub Telewizora 5V , lub 12V … 24V z zewnętrznego zasilacza. Rozwiązanie pozwala użytkownikowi wybrać źródło zasilania, dzięki czemu antena staje się bardziej elastycznym elementem instalacji DVB-T.

Główne cechy anteny Spacetronik Tucana 5G:

  • WYSOKI ZAKRES DYNAMICZNY: Pozwala na odbiór sygnału w różnych sytuacjach krytycznych: przy bardzo dużej odległości od nadajnika po instalacje ze zbyt wysokim poziomem sygnału.
  • WIĘKSZY ZASIĘG DVB-T: Zasięg o ok. 27% większy w porównaniu z poprzednimi modelami.
  • BARDZIEJ STABILNY ODBIÓR: Odporna na różnego rodzaju wahania oraz zanikanie sygnału (fading). B.
  • INTELIGENTNY DIPOL: PASYWNO/AKTYWNY
  • ZASILANIE: 5V bezpośrednio z odbiornika STB lub Telewizora, lub 12V … 24V z zewnętrznego zasilacza – BARDZO WYSOKI ZYSK: Spacetronik Tucana zapewnia zysk (pasywny – 17dB, aktywny – 39dB)
  • SYSTEM AGC:posiada inteligentny dipol, automatycznie dostosowuje i wyrównuje poziom sygnału wyjściowego, nawet jeśli sygnały na wejściu są różne. Dzięki takiemu rozwiązaniu, antena działa optymalnie.
  • INSTALACJA: Click-Clack – bez zbędnych narzędzi !

Pozostałe cechy anteny:
– Konstrukcja oparta na 3 antenach Yagi z asymetrycznymi direktorami, zapewnia wysoką kierunkowość i optymalną charakterystykę promieniowania przeciw echom.
– Specjalny dipol podwójne “U” charakteryzuje się otwartym/ zamkniętym formatem, zapewniając optymalną równomierność w częstotliwości.
– W pełni ekranowana puszka połączeniowa ochrania przed szumem impulsywnym. Uziemienie zabezpiecza przed wyładowaniami elektrycznymi.
– Wykonana z aluminium (nierdzewna).
– Anteny wyposażone są w specjalny mechanizm składania struktury oraz mechanizm krzywkowy podtrzymujący reflektor, które optymalizują transport i przechowywanie anteny oraz ułatwiają instalację.
– W pełni zautomatyzowana produkcja oraz poddanie anten bardzo rygorystycznym kontrolom jakościowym – gwarancja powtarzalności.

 

Anteny trójramienne dostępne w sklepie www.dmtrade.pl