Spacetronik – Technologia w zasięgu ręki!
Alcad, Anteny, Spacetronik, TV-SAT

Mocna antena do odbioru TV naziemnej – Alcad NEO

Antena zapewniająca optymalny odbiór kanałów naziemnej telewizji cyfrowej z dużym wzmocnieniem – czy to w ogóle możliwe? Tak, jak najbardziej dzięki bardzo mocnym anteną Alcad – producenta osprzętu do odbioru telewizji. Antena Alcad NEO zaprojektowana została do pokrycia pasma UHF do 694 MHz. Anteny są bardzo łatwe w montażu i regulacji, zapewniająca maksymalną wytrzymałość i pełne bezpieczeństwo instalacji. Dodatkowo stylowy wygląd odzwierciedla doskonałe właściwości elektryczne i mechaniczne anteny.

Instalacja anteny naziemnej UHF Alcad NEO

Antena Alcad z serii NEO jest wykorzystana do cyfrowych i analogowych instalacji naziemnych telewizji, zbiorowej lub indywidualnej, w których tłumienie pasm LTE700 i LTE800 odbywa się z filtrem zewnętrznym (brak w zestawie z tą anteną) oraz wymagane jest duże wzmocnienie i kierunkowość. Reflektory zapobiegają zakłóceniom wytwarzanym przez sygnały odbierane z tyłu anteny.

Ostatnio na naszym blogu przedstawialiśmy antenę Spacetronik TUCANA z systemem AGC przeznaczoną głównie do instalacji indywidualnych. Antena posiada inteligentny dipol, automatycznie dostosowujący i wyrównujący poziom sygnału wejściowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu, antena działa optymalnie.

Anteny Alcad NEO to całkiem inna bajka. Jak najbardziej można je wykorzystać do indywidualnych instalacji, natomiast dzięki jej charakterystyce głównym jej zastosowaniem są instalacje zbiorcze w wykorzystaniem dodatkowe zasilacza.

Wieloletnie doświadczenie w branży TV/SAT

Dzięki długoletniej produkcji w branży TV/SAT firma Alcad doskonale wie w jaki sposób zaprojektować dobrą antenę. Antena z serii NEO została wykonana z aluminium, znalu, tworzywa sztucznego odpornego na warunki atmosferyczne i stali ocynkowanej. Zawiera transformator ze złączem typu F, chroniony w wodoszczelnej obudowie (IP55). Prosta konstrukcja anteny sprawia iż składanie i instalacja anteny jest bardzo przyjemne i nie wymaga żadnych narzędzi.

Wykres wzmocnienia i promieniowania anteny Alcad NEO-047 i NEO-087

Specyfikacja anteny Alcad NEO-047 i NEO-087

Antena DVB-T Alcad NEO-047 UHF 21/48 16dBi

Antena DVB-T Alcad NEO-087 UHF 21/48 18dBi

Anteny kierunkowe DVB-T dostępne w sklepie dmtrade.pl

Zobacz pozostałe wpisy na naszym blogu

Related posts

Programowanie automatycznego wzmacniacza Johansson PROFINO Revolution 6711 Plus

Jacek Zyniewicz
4 lata ago

Modulator cyfrowy & analogowy od Spacetronik

Jakub Tomczak
5 lat ago

Uchwyt ścienny Goobay zestawienie modeli

Grzegorz Kostański
6 lat ago
Exit mobile version