SelfSat – nasze anteny to sprawdzona jakość, bez kompromisów

W tym artykule opiszę dostępne serie anten panelowych (lub płaskich, kwestia nazewnictwa) dostępnych w naszych sklepach internetowych. Wraz z przyjęciem nowej dostawy, oferta rozszerzyła się o wszystkie modele z czterech najbardziej popularnych serii. Zaliczają się do nich: H30D, H21D/H22D, H50D oraz H50M – poniżej kilka słów o każdej z nich.

H30D i H30D+ – najmniejsza i najbardziej popularna seria

Seria H30D jest najmniejszą z dostępnych u producenta. Odpowiada standardowej antenie offsetowej (parabolicznej) o średnicy około 60 centymetrów. W ofercie dwa rodzaje, z plusem i bez plusa. Bez oznacza brak uchwytu do ramy okiennej, więc wtedy w zestawie znajdują się mocowania ścienne i balkonowe z cybantami. Natomiast z dopiskiem plus gwrantuje w zestawie dodatkowe mocowanie właśnie do ramy okiennej. Co do samych oznaczeń, H30 to oznaczenie serii, a D1/D2/D4/DQ to kolejno wersja z konwerterem pojedynczym (Single), podwójnym (Twin), poczwórnym (Quad) i do multiswitcha (Quatro).

OFERTA w sklepie DMTrade: https://www.dmtrade.pl/k1810,tv-sat-instalacje-anteny-anteny-satelitarne-anteny-sat-plaskie-panelowe-seria-h30.html

OFERTA w sklepie Warsztatowski: https://warsztatowski.com/tv-sat/anteny/satelitarne/plaskie/h30d

H21D+/H22D+ – najnowsza, najbardziej efektywna

Seria anten H21D/H22D firmy SelfSat to odpowiedniki anten klasycznych w rozmiarze około 70 centymetrów. Oznaczenie H22 to następca modeli z nazwą H21, rozmiar pozostał bez zmian, ale poprawiono percepcje odbioru sygnału. W tych seriach, każda antena zawiera uchwyty ścienne, balkonowe z cybantami i dedykowane do ramy okiennej. Oznaczenia modeli pozostają jak wyżej. W serii SelfSat H21 występuje model H21SCR+ wyposażony w konwerter podwójny (Twin) + jedno wyjście SCR w standardzie Unicable I.

OFERTA w sklepie DMTrade: https://www.dmtrade.pl/k1811,tv-sat-instalacje-anteny-anteny-satelitarne-anteny-sat-plaskie-panelowe-seria-h21-h22.html

OFERTA w sklepie Warsztatowski: https://warsztatowski.com/tv-sat/anteny/satelitarne/plaskie/h21

H50D – pewny i niezakłócony odbiór sygnału, najmocniejsza wersja anten

SelfSat z serii H50D to anteny odpowiadające najbardziej popularnym antenom standardowym w rozmiarze zbliżonym do 80 centymetrów. Wystarczające są do odbioru sygnału FullHD i 4K UHD. Anteny mają kształt zbliżony do kwadratu o boku ok 50 centymetrów. Oznaczenia modeli są identyczne jak w poprzednich seriach, ale anteny nie posiadają mocowań do ram okiennych ze względu na swoją wagę, ponad 8 kilogramów bez mocowań.

OFERTA w sklepie DMTrade: https://www.dmtrade.pl/k1812,tv-sat-instalacje-anteny-anteny-satelitarne-anteny-sat-plaskie-panelowe-seria-h50d.html

OFERTA w sklepie Warsztatowski: https://warsztatowski.com/tv-sat/anteny/satelitarne/plaskie/h50d

H50M – nie tylko płaska, ale także z odbiorem dwóch satelitów

SelfSat H50M, bliźniaczo podobna do serii H50D, wymiary i waga niemal identyczne, ale z przetłoczeniem przez środek. Po co? Po to, aby odbierać sygnał z dwóch satelitów oddalonych o 6 stopni, np z HotBirda i Astry (najbardziej popularnych w Polsce i Europie Środkowej). Wbudowany przełącznik DiSEqC 2/1. I analogicznie jak wyżej, występują wersje M1 z LNB Single, M2 z LNB Twin, M4 z LNB Quad.

OFERTA w sklepie DMTrade: https://www.dmtrade.pl/k1928,tv-sat-instalacje-anteny-anteny-satelitarne-anteny-sat-plaskie-panelowe-seria-h50m.html

OFERTA w sklepie Warsztatowski: https://warsztatowski.com/tv-sat/anteny/satelitarne/plaskie/h50m

Podsumowanie

Anteny płaskie to ciekawa i nowocześnie wyglądająca alternatywa. W testach przeprowadzonych w Europie Środkowej, odbiór anten panelowych wypada niemal identycznie jak standardowych. Jednakże należy zwrócić uwagę, że takie anteny ustawia się nieco inaczej, pod innym kątem nachylenia i np. w regionach skandynawskich odbiór z nich jest dużo trudniejszy. Najlepiej sprawdzają się na terytoriach Niemiec i Francji, zachodniej Polsce, północnych Włoszech. Co innego, gdy spółdzielnie mieszkaniowe nie pozwalają na montowanie anten parabolicznych i trzeba stosować anteny płaskie, jest to wtedy jedyna opcja na odbiór sygnału niezbędnego dla telewizji satelitarnej DVB-S2.