Najczęściej spotykany na rynku modulatory, które mają za zadanie udostępnić sygnał ze źródła HDMI na końcowy sygnał naziemny DVB-T/T2 lub kablowy DVB-C w małych domowych instalacjach, pensjonatach, czy dużych hotelach. A co w przypadku gdybyśmy chcieli sygnał ten udostępnić na szeroką skale za pomocą IP? Co wtedy potrzebujemy i jak to zrobić niedużym kosztem? Z odpowiedzią przychodzi nam firma Johansson ze swoim nowym modulatorem 8210 Streamer IP.

Nowość w dystrybucji sygnału HDMI – Johansson 8210

Modulator/Streamer sygnału z HDMI na LAN IP WiFi. Udostępnij swój LIVE na YouTube lub Facebook!

Streamer Johansson 8210

Johansson 8210 HDMI Streamer

Przeznaczony do małych i średnich projektów. Jest to modulator wideo/audio High Definition, który umożliwia podłączenie źródła HDMI do sieci i Internetu. Daje to użytkownikowi końcowemu elastyczność oglądania treści wideo w czasie rzeczywistym na ich preferowanym (mobilnym) urządzeniu: smartfonie, tablecie, laptopie lub telewizorze. Użytkownik końcowy może po prostu surfować na dedykowanej stronie internetowej lub usłudze przesyłania strumieniowego, działa ona na dowolnej przeglądarce internetowej.

Zdjęcie produktowe Johansson 8210 HDMI Streamer

Zalety Johansson 8210

– Udostępnij źródło HDMI w sieci lokalnej za pomocą strony internetowej lub aplikacji
– Aplikacja na urządzenia mobilne Multicast IPTV (multicast UDP)
– Opublikuj swój strumień na żywo na platformie online (RTMP)
– Przelotka HDMI IN/OUT do jednoczesnego oglądania na lokalnym telewizorze

Jak to działa i wygląda?

Instalacja urządzenia należy naprawdę do bardzo łatwych i przyjemnych (plug and play)Co chcemy udostępnić?Nie ma to znaczenia, czy to obraz z dekodera TV, kamery, monitoringu, komputera itd… Najważniejsze, aby urządzenie posiadało wyjście sygnału HDMI, które wystarczy podłączyć przewodem do 8210 i wykonać prostą konfigurację urządzenia.

Schemat instalacji Johansson 8210

Na koniec nic trudnego. Aby przesłać sygnał wychodzimy kablem LAN Ethernet w switch LAN, lub Router WiFi. Potem już tylko sygnał możemy odbierać za pomocą przeglądarki WWW lub dedykowanej aplikacji mobilnej.

Programowanie i konfiguracja urządzenia

Poniżej przedstawiamy wygląd i opis konfiguracji urządzenia. Na początek po podpięciu modulatora do PC/laptopa i wpisaniu adresu IP urządzenia mamy podgląd na główne menu z informacjami, zarządzaniem i konfiguracją itd…

Johansson 8210 IP Streamer HDMIUstawienia główne modulatora: nazwa modulatora, adres IP, ustawienia logowania, ustawienia fabryczne, reset.

Konfiguracja Jonhasson 8210

Ustawienia sygnału wejściowego Input-HDMI (sygnał wejściowy), gdzie znajduje się podgląd na rozdzielczość sygnału wejściowego, zarządzanie ustawieniami video, kompresja, audio itd…

Konfiguracja modulator cyfrowy 8210

Do kolejnych ustawień należą, ustawienia sygnału wyjściowego Output-IP, gdzie wprowadzamy ustawienia: Multicast, RTMP, HLS.

Panel konfiguracyjny johansson 8210

Więc jak widzimy nie ma tego naprawdę dużo, co najważniejsze jest to wszystko łatwe i proste w konfiguracji.

Unitron Johansson modulator cyfrowy IP HDMINa koniec nic innego nie pozostało, jak wpisać adres IP w dowolną przeglądarkę lub uruchomić aplikację i cieszyć się dostępem do transmisji LIVE z modulatora 8210.

Johansson HDMI IP Streamer

Podgląd Johansson 8210 streamer

Parametry techniczne 8210
Specyfikacja techniczna Johansson 8210

Modulator Johansson 8210 rozwiązuje wszystkie problemy związane w przesyłaniu strumieniowym sygnału z źródła HDMI na Streaming IP. Szukając tego typu urządzenia polecamy 8210 z uwagi na prostotę w instalacji, a co najważniejsze jakość i stabilność działania. Firma Johansson posiada już w swojej ofercie wiele rozwiązań tego typu jeżeli chodzi o różnego rodzaju modulatory itd. Producent stawia na solidność i jakość, a oferta cały czas jest wzbogacana o kolejne nowości aby spełnić oczekiwania każdego klienta i instalatora.


Modulator dostępny na: https://www.dmtrade.pl/p14935,modulator-cyfrowy-johansson-8210-hdmi-streamer-ip.html