Najczęściej spotykany na rynku modulatory, które mają za zadanie udostępnić sygnał ze źródła HDMI na końcowy sygnał naziemny DVB-T/T2 lub kablowy DVB-C w małych domowych instalacjach, pensjonatach, czy dużych hotelach. A co w przypadku gdybyśmy chcieli sygnał ten udostępnić na szeroką skale za pomocą IP? Co wtedy potrzebujemy i jak to zrobić niedużym kosztem? Z odpowiedzią przychodzi nam firma Johansson ze swoim nowym modulatorem 8210 Streamer IP.
Nowość w dystrybucji sygnału HDMI – Johansson 8210
Modulator/Streamer sygnału z HDMI na LAN IP WiFi. Udostępnij swój LIVE na YouTube lub Facebook!
Johansson 8210 HDMI Streamer
Przeznaczony do małych i średnich projektów. Jest to modulator wideo/audio High Definition, który umożliwia podłączenie źródła HDMI do sieci i Internetu. Daje to użytkownikowi końcowemu elastyczność oglądania treści wideo w czasie rzeczywistym na ich preferowanym (mobilnym) urządzeniu: smartfonie, tablecie, laptopie lub telewizorze. Użytkownik końcowy może po prostu surfować na dedykowanej stronie internetowej lub usłudze przesyłania strumieniowego, działa ona na dowolnej przeglądarce internetowej.
Zalety Johansson 8210
– Udostępnij źródło HDMI w sieci lokalnej za pomocą strony internetowej lub aplikacji
– Aplikacja na urządzenia mobilne Multicast IPTV (multicast UDP)
– Opublikuj swój strumień na żywo na platformie online (RTMP)
– Przelotka HDMI IN/OUT do jednoczesnego oglądania na lokalnym telewizorze
Jak to działa i wygląda?
Instalacja urządzenia należy naprawdę do bardzo łatwych i przyjemnych (plug and play). Co chcemy udostępnić?Nie ma to znaczenia, czy to obraz z dekodera TV, kamery, monitoringu, komputera itd… Najważniejsze, aby urządzenie posiadało wyjście sygnału HDMI, które wystarczy podłączyć przewodem do 8210 i wykonać prostą konfigurację urządzenia.
Na koniec nic trudnego. Aby przesłać sygnał wychodzimy kablem LAN Ethernet w switch LAN, lub Router WiFi. Potem już tylko sygnał możemy odbierać za pomocą przeglądarki WWW lub dedykowanej aplikacji mobilnej.
Programowanie i konfiguracja urządzenia
Poniżej przedstawiamy wygląd i opis konfiguracji urządzenia. Na początek po podpięciu modulatora do PC/laptopa i wpisaniu adresu IP urządzenia mamy podgląd na główne menu z informacjami, zarządzaniem i konfiguracją itd…
Ustawienia główne modulatora: nazwa modulatora, adres IP, ustawienia logowania, ustawienia fabryczne, reset.
Ustawienia sygnału wejściowego Input-HDMI (sygnał wejściowy), gdzie znajduje się podgląd na rozdzielczość sygnału wejściowego, zarządzanie ustawieniami video, kompresja, audio itd…
Do kolejnych ustawień należą, ustawienia sygnału wyjściowego Output-IP, gdzie wprowadzamy ustawienia: Multicast, RTMP, HLS.
Więc jak widzimy nie ma tego naprawdę dużo, co najważniejsze jest to wszystko łatwe i proste w konfiguracji.
Na koniec nic innego nie pozostało, jak wpisać adres IP w dowolną przeglądarkę lub uruchomić aplikację i cieszyć się dostępem do transmisji LIVE z modulatora 8210.
Parametry techniczne 8210

Modulator Johansson 8210 rozwiązuje wszystkie problemy związane w przesyłaniu strumieniowym sygnału z źródła HDMI na Streaming IP. Szukając tego typu urządzenia polecamy 8210 z uwagi na prostotę w instalacji, a co najważniejsze jakość i stabilność działania. Firma Johansson posiada już w swojej ofercie wiele rozwiązań tego typu jeżeli chodzi o różnego rodzaju modulatory itd. Producent stawia na solidność i jakość, a oferta cały czas jest wzbogacana o kolejne nowości aby spełnić oczekiwania każdego klienta i instalatora.
Modulator dostępny na: https://www.dmtrade.pl/p14935,modulator-cyfrowy-johansson-8210-hdmi-streamer-ip.html
Stay connected