Po Johanssonie przyszedł czas na ALCADA !

Przedstawiamy Transmodulatory ALCAD z serii 912 himalaya – w skrócie modułowa stacja czołowa RACK.

Alcad Himalaya 912

Transmodulatory ALCAD stworzone głównie z myślą o przetwarzaniu sygnału satelitarnego DVB-S/S2, naziemnego DVB-T/T2 oraz kablowego DVB-C w sygnał DVB-T/T2 lub DVB-C

Rozwiązanie takie sprawdza się najlepiej w nowoczesnych instalacjach hotelowych, dystrybuujących wysokiej jakości programy, w tym kanały wysokiej rozdzielczości HD.

Prezentujemy możliwości i zastosowanie modułów:

– Moduł ALCAD TM-101 (DVB-S/S2/T/T2 na DVB-T/C)alcad tm-101

Transmodulator ALCAD TM-101 jest urządzeniem umożliwiającym dystrybucję i zarządzanie ofertą telewizji satelitarnej, naziemnej i kablowej we własnej instalacji telewizyjnej.

Moduł TM-101 służy do zamiany sygnału DVB-S/S2/T/T2 na sygnał DVB-T/C.
Urządzenie umożliwia odbiór kanałów niekodowanych FTA. Panel TM-101 odbiera pakiet sygnałów z jednego transpondera np. satelitarnego i tworzy w to miejsce jeden MUX DVB-T lub DVB-C.
Administrator systemu wybiera interesujące go kanały z danego strumienia satelitarnego. Dokonując remultipleksacji strumieni, należy pamiętać o zachowaniu 10% marginesu bezpieczeństwa przy wyznaczaniu maksymalnej przepływności dla całego multipleksu (przy optymalnych ustawieniach przepływność multipleksu nie powinna przekraczać 48 Mbit/s). Do zaprogramowania TM-101 nie jest wymagany żaden programator a konfiguracja modułu odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej poprzez port RJ-45.

– Moduł ALCAD TM-111(DVB-S/S2/T/T2 na DVB-T/C + slot CI)alcad TM-111

Transmodulator ALCAD TM-111 jest urządzeniem umożliwiającym dystrybucję i zarządzanie ofertą telewizji satelitarnej, naziemnej i kablowej we własnej instalacji telewizyjnej. Moduł TM-111 służy do zamiany sygnału DVB-S/S2/T/T2 na sygnał DVB-T/C.
Urządzenie umożliwia odbiór kanałów niekodowanych oraz kanałów kodowanych umożliwia to wbudowany slot na moduł CI, w przypadku zastosowania modułu wielostrumieniowego z kartą CA możemy w zależności od modułu zdekodować do kilku kanałów SD jak i HD.
Panel TM-111 odbiera pakiet sygnałów z jednego transpondera np. satelitarnego i tworzy w to miejsce jeden MUX DVB-T lub DVB-C.
Administrator systemu wybiera interesujące go kanały z danego strumienia satelitarnego. Dokonując remultipleksacji strumieni, należy pamiętać o zachowaniu 10% marginesu bezpieczeństwa przy wyznaczaniu maksymalnej przepływności dla całego multipleksu (przy optymalnych ustawieniach przepływność multipleksu nie powinna przekraczać 48 Mbit/s). Do zaprogramowania TM-111 nie jest wymagany żaden programator a konfiguracja modułu odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej poprzez port RJ-45.

Parametry techniczne paneli TM-101 oraz TM-111:

Himalaya specyfikacja

– Wzmacniacz ALCAD PA-740

Alcad PA-740

ALCAD PA-740 to szerokopasmowy wzmacniacz sygnału dla transmodulatorów Alcad z serii 912-TM himalaya.
Ma swoje zastosowanie wtedy gdy sygnał z transmodulatorów jest zbyt słaby i należy go wzmocnić, aby sygnał był na wystarczającym poziomie.
Posiada wejście wzmacniające sygnał pochodzący ze wszystkich modułów łączonych szeregowo w instalacji zbiorczej.
Poziom wyjściowy może być kontrolowany za pomocą tłumika, zysk wzmacniacza to + 40dB.

Parametry techniczne:

 

– Moduł zasilacza ALCAD FA-512

Zasilacz ALCAD FA-512 impulsowy dla trans  modulatorów z seri Alcad 912-TM himalaya, który umożliwia instalację szerokopasmowego wzmacniacza PA-740 i modułów TM-101 oraz TM-111 na ramie nośnej.
Zasilanie za pomocą płaskiego kabla, max zasilanie to 10 linii przy 12V.

– Rama Alcad D47 na 9 modułów

Rama nośna dla zasilacza, wzmacniacza i 8 modułów lub zasilacza i 9 modułów, odległość 47 mm.
Inne kombinacje obejmują 2 zasilacze, wzmacniacz i 6 modułów lub 2 zasilacze i 7 modułów.

 

Efekt końcowy naszej stacji prezentuje się tak:

http://dmtrade.pl/katalogi/alcad/tm101/alcadtm111-3.jpg

 

Po zapoznaniu się z funkcjami modułów przedstawiamy sposób konfiguracji całego systemu Alcad himalaya:

Konfiguracja modułów polega na podłączeniu zestawu do sieci LAN, wpisujemy w przeglądarce adres stacji: http://192.168.100.1 – pojawia nam się ekran do logowania
login: alcad, hasło: alcad


Po wpisaniu prawidłowych danych do logowania widzimy status naszej stacji – po czym przechodzimy w konfigurację.


Zaczynamy od sygnału wejściowego INPUT. Z listy wybieramy sygnał wejściowy, np. DVB-S2

Ustawienia LNB – wykonujemy po wcześniejszym zapoznaniu się z oferta kanałów która nas interesuje ponieważ potrzebny nam będzie parametr odbioru.
Na początek satelita jeżeli himalaya jest podłączona do np instalacji zbiorczej np. multiswitch z kilkoma pozycjami satelitarnymi.
Wybieramy tutaj satelitę A, B lub C itd, z polaryzacją V czy H.
Kolejny etap to częstotliwość czyli tak zwany transponder satelitarny np. Astra 19.2 – 10 773 V 22000
Następnie to jeszcze nie koniec ponieważ po wpisaniu tego parametry stacja zaznaczy go na czerwono jako błąd ponieważ nie możemy wpisać wartości pięciocyfrowej.
Zakres częstotliwości konwertera LNB to 9 750 MHz (dla niskich częstotliwości V) i 10 600 MHz (dla wysokich częstotliwości H).
Dlatego parametr ten musimy wyliczyć:
10 773 LV – 9 750 = 1023 – jest to parametr który wpisujemy w miejsce częstotliwości.
Jeżeli mamy wszystko gotowe sprawdzamy: dajemy SUBMIT kiedy status stacji zmieni się na zielony wszystko jest OK.


Mając gotowy sygnał wejściowy przystępujemy do konfiguracji sygnału wyjściowego.
Standart wybieramy oczywiście z listy naziemny DVB-T czy kablowy DVB-C
Następnie to częstotliwość wyjściowa, tutaj jest już dużo łatwiej możemy sobie pomóc ustawieniami wybierając kraj np. Poland i numer kanału itd.


Kolejny krok to Services – kanały z częstotliwości wejściowej dokładnie kanały które potrzebujemy do instalacji.
Himalaya pokazuje nam w bardzo czytelny sposób % ile dany kanał zajmuje oraz mamy od razu podgląd w ilu % mamy już zapełniony moduł.
Tutaj udało się nawet 4 kanały w wysokiej rozdzielczości HD (SD znacznie więcej 10-12 bez problemu) zaznaczyć i mimo że wykorzystaliśmy moduł w 99% wszystko działa prawidłowo.


Dalsza konfiguracja pozwala na numerację LCN – kanały sortujemy w swojej kolejności.Po wykonaniu całej czynności konfiguracji stacji możemy sobie je swobodnie i w bardzo prosty sposób zapisać i zaimportować kiedy tylko będzie taka potrzeba aby nie przechodzić całego procesu konfiguracji ponownie.

Dzięki rozwiązaniu paneli stacja jest bardzo uniwersalna i pozwala na zarządzanie każdym panelem z osobna a całość w połączeniu z zasilaczem i modułami w szafie Rack wygląda bardzo dobrze i co najważniejsze sprosta wymaganiom każdego klienta a w tym przypadku jakość ma naprawdę duże znaczenie jeżeli oczekujemy sprzętu nie zawodnego na lata.

Znajdź produkty serii Himalaya w sklepie DMTrade