Multiswitche Spacetronik Pro Series MS-09xx to urządzenia pozwalające na odbiór programów z dwóch satelit oraz telewizji naziemnej i podłączenie do 16 tunerów oraz możliwość zastosowania w rozbudowanej instalacji kaskadowej multiswitcha 9/9 na 16. Multiswitche przeznaczone są do rozbudowy wewnętrznej instalacji antenowej systemu telewizji satelitarnej i naziemnej 4K Full HD i SD.

Jedną z najważniejszych części multiswitcha jest zasilacz, dlatego produkując multiswitche Spacetronik Pro Series postanowiliśmy nie oszczędzać kilku dolarów. Zastosowaliśmy w urządzeniu stabilny zasilacz zapewniający długotrwałą pracę oraz dodatkowy przełącznik 0/12V do zasilania toru DVB-T/T2/FM/R (multiswitche końcowe MS-05xx, o których pisaliśmy już na naszym blogu). Wykorzystaliśmy najwyższej jakości potencjometry, które sprawiają iż multiswitche mają bardzo dobre parametry pracy, przydatne jest to do stabilnego i długotrwałego działania, a także zapewnia stabilny sygnał i szybkie przełączanie kanałów w gorzej wykonanych instalacjach, min. na złym okablowaniu, za małej antenie SAT, źle wykonanej instalacji anteny naziemnej.

Modele Spacetronik Pro Series ze względu na ilość wejść/wyjść:

  • Multiswitch końcowy 9/16 Spacetronik Pro Series MS-0916PL posiadający 9 wejść oraz 16 wyjść,
  • Multiswitch kaskadowy 9/9 na 16 Spacetronik Pro Series MS-0916CL posiadający 9 wejść oraz 9 wyjść kaskadowych i 8 wyjść końcowych.

Spacetronik posiada w swojej ofercie także multiswitche z niższej serii z oznaczeniem E-Series, o których pisaliśmy już wcześniej na naszym blogu. Produkt posiada pozłacane gniazda które przyczyniają się do redukcji strat sygnału na każdym z przyłączy antenowych oraz mają właściwość przeciw utleniającą. Zakres częstotliwości w jakim pracuje multiswitch znajduje się między 88 a 2200MHz. Multiswitche E-series zasilane są ze zewnętrznego zasilacza.

Multiswitche do użytku wewnętrznego, przeznaczone do budowy instalacji antenowej systemu telewizji satelitarnej i naziemnej. Do prawidłowej pracy zaleca się podłączenie konwertera Quattro podającego sygnał z czterech częstotliwości, który doprowadzamy do odpowiednich wejść mutiswitcha, a do wejścia naziemnego, oznaczonego jako TERR. wprowadzamy zsumowany sygnał z TV naziemnej i radiowej. Przy takim połączeniu na każdym wyjściu z multiswitcha wyprowadzony jest sygnał zarówno satelitarny jak i naziemny. Całość instalacji należy zakończyć gniazdem końcowym R-TV-SAT.

Wzmacniacz kaskadowy Spacetronik Pro Series MS-09AMP

Wzmacniacz kaskadowy na dwie pozycję satelitarne zalecany do instalacji opartej o multiswitche kaskadowe wraz z telewizją naziemną dzięki któremu ustabilizujemy jakość dostarczanego sygnału w sytuacji, gdy należy kaskadować dużą ilość multiswitchy lub istnieją bardzo duże odległości pomiędzy multiswitchami lub multiswitchem, a antenami. Zaletą wzmacniacza Spacetronik jest bardzo wysoki maksymalny poziom wyjściowy wzmacniacza w torze SAT jak i DVB-T. Tak dobre parametry, pozwalają montować wzmacniacz w niewielkich odległościach od anteny SAT.

wzmacniacz kaskadowy spacetronik pro series

Najczęstsze błędy instalacyjne multiswitchy

Przy podłączeniu konwertera typu Quattro do poszczególnych wejść w multiswitchu należy zwrócić uwagę na odpowiednie przyporządkowanie złącz LOW BAND i HIGH BAND oraz polaryzacji H (poziomej – horyzontalnej) i V (pionowej – wertykalnej) do wyjść z samego konwertera – multiswitche Spacetronik jak i większość LNB posiadają prawidłowo oznaczone wejścia. Do multiswitcha możliwe jest podłączenie wielu odbiorników satelitarnych i naziemnych. Urządzanie automatycznie dopasowuje rodzaj sygnału jaki będzie przekazywany do danego odbiornika.

Rozdzielenie sygnału Sat i TV wychodzącego z multiswitcha odbywa się za pomocą gniazd abonenckich końcowych. Zasilanie multiswitcha odbywa się za pośrednictwem wewnętrznego zasilacza. Dzięki temu rozwiązaniu, wyeliminowane jest zjawisko utraty zasilania na wtyku lub dokładanie dodatkowego zasilacza. Redukuje to w znaczny sposób ryzyko uszkodzenia urządzenia.
Przy montażu urządzenia należy uwzględnić istniejące warunki instalacyjne. Urządzenie powinno znajdować się  z dala od wpływu warunków atmosferycznych zabezpieczenia przed dostępem dla osób postronnych odpowiedniej wentylacji.

Przykładowy schemat podłączenia Multiswitcha końcowego Spacetronik Pro Series

 spacetronik pro series schemat multiswitche końcowego 9/16

Przykładowy schemat podłączenia Multiswitcha i Wzmacniacza kaskadowego Spacetronik Pro Series

schemat multiswitche kaskadowe ze wzmacniaczem spacetronik pro series

 

Multiswitche Spacetronik Pro Series MS-09xx

Dane techniczne:

– Zakres częstotliwości : 47-2150 MHz
– Wzmocnienie SAT : W zależności od wersji multiswitcha
– Wzmocnienie TER : W zależności od wersji multiswitcha
– Maksymalny poziom wyjściowy SAT : 100 dBuV
– Maksymalny poziom wyjściowy TER : 83 dBuV
– Impedancja wejść/wyjść : 75 Ohm
– Zasilanie z sieci zasilacza: 230V AC 50Hz/
– Zasilacz wewnętrzny: tak
– Gwarancja 3-letnia

 

 

W ofercie producenta Spacetronik znajduje się również wiele innych modeli, w tym modeli profesjonalnych. Zapraszamy do sprawdzenia oferty w sklepach: www.warsztatowski.com oraz www.dmtrade.pl

Sprawdź pozostałe wpisy dotyczące produktów marki Spacetronik

Produkt dostępny w sklepie www.dmtrade.pl