Multiswitche Spacetronik Pro Series to urządzenia pozwalające na odbiór programów z jednej satelity oraz telewizji naziemnej i podłączenie  8 / 12 / 16 / 20 / 24 / 28 / 32 tunerów w zależności od wersji multiswitch’a oraz możliwość zastosowania w rozbudowanej instalacji kaskadowej multiswitcha 5/5 na 8. Multiswitche przeznaczone są do rozbudowy wewnętrznej instalacji antenowej systemu telewizji satelitarnej i naziemnej 4K Full HD i SD.

Jedną z najważniejszych części multiswitcha jest zasilacz, dlatego produkując multiswitche Spacetronik Pro Series postanowiliśmy nie oszczędzać kilku dolarów. Zastosowaliśmy w urządzeniu stabilny zasilacz zapewniający długotrwałą pracę oraz dodatkowy przełącznik 0/12V do zasilania toru DVB-T/T2/FM/R (multiswitche końcowe MS-05xx). Wykorzystaliśmy najwyższej jakości potencjometry, które sprawiają iż multiswitche mają bardzo dobre parametry pracy, przydatne jest to do stabilnego i długotrwałego działania, a także zapewnia stabilny sygnał i szybkie przełączanie kanałów w gorzej wykonanych instalacjach, min. na złym okablowaniu, za małej antenie SAT, źle wykonanej instalacji anteny naziemnej.

Modele Spacetronik Pro Series ze względu na ilość wejść/wyjść:

  • Multiswitch końcowy 5/8 Spacetronik Pro Series MS-0508PL posiadający 5 wejść oraz 8 wyjść,
  • Multiswitch końcowy 5/12 Spacetronik Pro Series MS-0512PL posiadający 5 wejść oraz 12 wyjść,
  • Multiswitch końcowy 5/16 Spacetronik Pro Series MS-0516PL posiadający 5 wejść oraz 16 wyjść,
  • Multiswitch końcowy 5/20 Spacetronik Pro Series MS-0520PL posiadający 5 wejść oraz 20 wyjść,
  • Multiswitch końcowy 5/24 Spacetronik Pro Series MS-0524PL posiadający 5 wejść oraz 24 wyjść,
  • Multiswitch końcowy 5/28 Spacetronik Pro Series MS-0528PL posiadający 5 wejść oraz 28 wyjść,
  • Multiswitch końcowy 5/32 Spacetronik Pro Series MS-0532PL posiadający 5 wejść oraz 32 wyjść,
  • Multiswitch kaskadowy 5/5 na 8 Spacetronik Pro Series MS-0508CL posiadający 5 wejść oraz 5 wyjść kaskadowych i 8 wyjść końcowych.

multiswitch pro series spacetronik

multiswitch pro series spacetronik 5/32

Spacetronik posiada w swojej ofercie także multiswitche z niższej serii z oznaczeniem E-Series, o których pisaliśmy już wcześniej na naszym blogu. Produkt posiada pozłacane gniazda które przyczyniają się do redukcji strat sygnału na każdym z przyłączy antenowych oraz mają właściwość przeciw utleniającą. Zakres częstotliwości w jakim pracuje multiswitch znajduje się między 88 a 2200MHz. Multiswitche E-series zasilane są ze zewnętrznego zasilacza.

Multiswitche do użytku wewnętrznego, przeznaczone do budowy instalacji antenowej systemu telewizji satelitarnej i naziemnej. Do prawidłowej pracy zaleca się podłączenie konwertera Quattro podającego sygnał z czterech częstotliwości, który doprowadzamy do odpowiednich wejść mutiswitcha, a do wejścia naziemnego, oznaczonego jako TERR. wprowadzamy zsumowany sygnał z TV naziemnej i radiowej. Przy takim połączeniu na każdym wyjściu z multiswitcha wyprowadzony jest sygnał zarówno satelitarny jak i naziemny. Całość instalacji należy zakończyć gniazdem końcowym R-TV-SAT.

multiswitch e-series spacetronik

Najczęstsze błędy instalacyjne multiswitchy

Przy podłączeniu konwertera typu Quattro do poszczególnych wejść w multiswitchu należy zwrócić uwagę na odpowiednie przyporządkowanie złącz LOW BAND i HIGH BAND oraz polaryzacji H (poziomej – horyzontalnej) i V (pionowej – wertykalnej) do wyjść z samego konwertera – multiswitche Spacetronik jak i większość LNB posiadają prawidłowo oznaczone wejścia. Do multiswitcha możliwe jest podłączenie wielu odbiorników satelitarnych i naziemnych. Urządzanie automatycznie dopasowuje rodzaj sygnału jaki będzie przekazywany do danego odbiornika.

Rozdzielenie sygnału Sat i TV wychodzącego z multiswitcha odbywa się za pomocą gniazd abonenckich końcowych. Zasilanie multiswitcha odbywa się za pośrednictwem wewnętrznego zasilacza. Dzięki temu rozwiązaniu, wyeliminowane jest zjawisko utraty zasilania na wtyku lub dokładanie dodatkowego zasilacza. Redukuje to w znaczny sposób ryzyko uszkodzenia urządzenia.
Przy montażu urządzenia należy uwzględnić istniejące warunki instalacyjne. Urządzenie powinno znajdować się  z dala od wpływu warunków atmosferycznych zabezpieczenia przed dostępem dla osób postronnych odpowiedniej wentylacji.

Przykładowy schemat podłączenia Multiswitcha końcowego Spacetronik Pro Series

multiswitch pro series spacetronik schemat 5/12

Przykładowy schemat podłączenia Multiswitcha kaskadowego Spacetronik Pro Series

multiswitch pro series spacetronik schemat kaskadowy

Multiswitche Spacetronik Pro Series MS-05xx

Dane techniczne:

– Zakres częstotliwości : 47-2150 MHz
– Wzmocnienie SAT : W zależności od wersji multiswitcha
– Wzmocnienie TER : W zależności od wersji multiswitcha
– Maksymalny poziom wyjściowy SAT : 100 dBuV
– Maksymalny poziom wyjściowy TER : 92 dBuV
– Impedancja wejść/wyjść : 75 Ohm
– Przełączanie polaryzacji/pasma : 13V/18V 13V/22kHz-18V/22kHz przełącznik zasilania 0/12V dla TER
– Zasilanie z sieci zasilacza: 230V AC 50Hz/
– Zasilacz wewnętrzny: tak
– Gwarancja 3-letnia

multisiwtch pro series spacetronik

W ofercie producenta Spacetronik znajduje się również wiele innych modeli, w tym modeli profesjonalnych. Zapraszamy do sprawdzenia oferty w sklepach: www.warsztatowski.com oraz www.dmtrade.pl

Sprawdź pozostałe wpisy dotyczące produktów marki Spacetronik

Produkt dostępny w sklepie www.dmtrade.pl