Zdalne zarządzanie sygnałem satelitarnym

Zamontowaliśmy stacje czołowa u klienta kilkaset kilometrów i nagle okazało się że nadawca zmienił częstotliwość i tu pojawia się największy problem  czy w tym momencie musimy jechać do klienta żeby wszystko od nowa konfigurować lub pozmieniać – nie zawsze. Nie trzeba tego robić mając urządzenie, o którym poniżej napiszemy. Zdalne zarządzanie przez przeglądarkę pozwala dowolnie konfigurować sygnał wchodzący i wychodzący na każdym wejściu urządzenia. Mamy tutaj 17 wejść czyli 17 rożnych polaryzacji, którymi możemy sobie dowolnie zarządzać. Firma POLYTRON posiada w swojej ofercie także drugie urządzenie aktywny splitter który umożliwia rozdział jednej polaryzacji VL, VH, HL, HH na 16 użytkowników czyli można do tego urządzenia podłączyć jedną antenę lub wykonać dowolna inną instalację. Sygnał na wyjściu tego urządzenia jest oczywiście najwyższej jakości i praktycznie całkowicie nie zmieniony w stosunku do sygnału wejściowego.

Pełna kontrola nad sygnałem

Firma POLYTRON oferuje nową, opartą na sieci WWW przełącznikową matrycę SAT IF serii ESM 1716, zdalnie sterowany przełącznik źródła do indywidualnego zasilania i dystrybucji sygnału do różnych zastosowań. Urządzenia umożliwiają elastyczne i łatwe podawanie, monitorowanie i wybór sygnału SAT IF oraz sygnałów naziemnych z niską utratą połączenia.

Matrix POLYTRON SAT IF ESM 1716 posiada 16 wejść SAT i jedno wejście naziemne. Te sygnały wejściowe mogą być dowolnie wybierane i dystrybuowane do 16 wyjść. Wszystkie 16 wejść SAT ma zasilanie dla podłączonych konwerterów LNB. Seria matryc przełączających POLYTRON SAT-ZF ESM 1716 została zaprojektowana tak aby pasowała do montażu w szafach 19-calowych i zabierała tylko jedno miejsce.

Pełna kontrola i zarządzanie przez przeglądarkę internetową

Seria matryc przełączających SAT IF ESM 1716 może być stosowana do zasilania systemów kondycjonowania i dystrybucji sygnału, systemów monitorowania i rejestracji, a także stacji testowych, testowych z SAT IF i sygnałami naziemnymi. Kontrola jest oparta na sieci. W rezultacie zmiany lub dostosowania dystrybucji sygnału są łatwe i szybkie. Poziomy matrycy przełączającej mają wysokie oddzielenie. Jeśli macierz przełączania SAT IF jest używana, na przykład, jako pole dystrybucji wejściowej, zmiany częstotliwości transpondera, zmiany w pożądanym przypisaniu programu, na przykład w hotelach lub aktywacja kart inteligentnych, mogą być realizowane szybko i łatwo za pomocą interfejsu przeglądarki. Co więcej, dla wersji Web zintegrowane są funkcje monitorowania, na przykład do dostarczania sygnału lub nadmiarowości, które są wyświetlane w przeglądzie, a tym samym ułatwiają budowę i konfigurację złożonych rozkładów wejściowych.

Switch Matrix Polytron SAT IF ESM 1716 z pełną kontrolą internetową

matrix polytron

Matryca przełączająca ESM 1716 firmy POLYTRON elastycznie dostarcza IF SAT i sygnały naziemne do systemów przetwarzania i dystrybucji sygnału, systemów monitorowania i nagrywania, a także stacji testowych.
Internetowa kontrola matrycy przełączników umożliwia łatwe i szybkie dostosowanie sygnału wyjściowego do zmienionych wymagań. Rozkład wejściowy macierzy przełączników pozostaje niezmieniony.
Matryca przełączająca zawiera 16 wejść satelitarnych i wejście naziemne. Wybrane poziomy polaryzacji są dostępne na 16 wyjściach.

matrix polytron

Matrix Polytron – najważniejsze cechy:

– Możliwy zakres zastosowania jako panel dystrybucji wejściowej dla systemów stacji czołowych

– Szybka reakcja na zmienione częstotliwości nadajnika.

– Łatwe dostosowanie oferty programu (np. Programów w językach obcych w hotelach).

– Łatwa aktywacja kart inteligentnych, których dane aktywacyjne znajdują się na innym transponderze.

– Wyprodukowane w Niemczech

– dostępna wersja z redundantnym zasilaczem: ESM 1716 WEB RS (nr art. 5552286)

– dostępna wersja bez funkcji przeglądarki internetowej dla poprawnej pracy multiswitcha: ESM 1716 FX (nr art. 5552290)

Przykład zastosowania:

matrix polytron

Specyfikacja:

matrix polytron

Sprawdź pozostałe wpisy dotyczące stacji czołowych na naszym blogu

Stacje czołowe Polytron serii PCU dostępne w sklepie DMTrade.pl