Nowość w dystrybucji sygnału! Stacja czołowa POLYTRON PXU 848 MULTIPLEXING

Kompaktowa stacja czołowa multipleksująca 8 potrójnych tunerów DVB-S2/T/C na sygnał DVB-T/C

stacja czołowa multiplexer PXU 848

Seria PXU powstała w celu zaspokajania potrzeb najbardziej wymagających klientów! W porównaniu do wcześniejszym modeli różni się wbudowanym „MULIPLEXEREM” Dla przypomnienia o wcześniejszej serii stacji PCU możemy poczytać tutaj: https://blog.spacetronik.eu/technologie/tv-sat/stacje-czolowe/stacja-czolowa-polytron-pcu/

POLYTRON PXU 848 podobna do wcześniejszych ale inna !

Stacja PXU posiada w sumie 8 wbudowanych tunerów. Każdy z tunerów jest uniwersalny ponieważ na wejściu obsługuje sygnał:

– Satelitarny DVB-S/S2

– Naziemny DVB-T/T2

– Kablowy DVB-C

Sygnałem gotowym może być sygnał naziemny DVB-T/T2 lub kablowy DVB-C. To my wybieramy sygnał wymagany a więc jest to też duża zaleta ponieważ jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Gdyby zaistniała sytuacja, że z sygnału DVB-T musimy nagle przejść na DVB-C nie musimy zmieniać i kupować kolejnego urządzenia.  Wystarczy tylko w ustawieniach zmienić sygnał na wyjściu.

PXU 848 = 8x potrójny tuner DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C + 4x Slot CI

Na czym polega zastosowanie funkcji MULTIPLEXING w stacji czołowej?

Funkcja multipleksowania umożliwia generowanie nowych kanałów wyjściowych z zawartością z różnych transponderów wejściowych. Zawartość różnych transponderów można odszyfrować za pomocą modułów CI.

W wcześniejszych wersjach każdy TUNER = MUX a więc jedna częstotliwość np. satelitarna (ok 4-5 kanałów HD) daje nam jeden MUX DVB-T.

Tutaj zastosowanie funkcji multiplexing pozwala nam sygnały „mieszać”

Stacja czołowa do hotelu? Bez problemu wykonujemy instalację opartą o sygnał satelitarny czyli przerabiamy SAT na DVB-T. Stacja pozwala nam przerobić 8 różnych transponderów SAT na 8 MUX DVB-T

Stacja czołowa z funkcją multiplexing sprawdzi się między innymi w takiej sytuacji gdy częstotliwość satelitarna na której jest większa ilość kanałów satelitarnych które potrzebujemy do przerzucenia a wiemy że nie zmieści się na jednej częstotliwości DVB-T czyli nie ma opcji 1:1

Przykład: częstotliwość Hotbird 13°E TP 11.508 V 27500 gdzie jest praktycznie cała paczka kanałów ITI (TVN HD, TVN 7 HD, TTV HD, TVN 24 HD, TVN Fabuła HD, TVN Style HD, TVN Turbo HD) a nie zmieszczą się one na jeden MUX DVB-T. Przerzucamy wtedy pozostałe kanały które zostały i się nam nie zmieściły na docelowej częstotliwości na zupełnie inną która nie została wykorzystana w 100%.

W ten sposób wykorzystujemy 8 różnych częstotliwości wejściowych nie patrząc na ilość kanałów bo bez problemu możemy nimi zarządzać przenosić itd.

Duży plus dla producenta POLYRON za wprowadzenie funkcji multiplexing

Stacje cyfrowe tej firmy charakteryzują się aż czterema slotami na moduły CI a wiemy że stosując odpowiednie moduły wielosystemowe np. AlphaCrypt Powercam z kartami abonenckimi będziemy mieli możliwością zdekodowania sporej liczby kanałów kodowanych.

Znakomita jakość wykonania co przekłada się na stabilność działania, a w przypadku tego typu sprzętu to bardzo duże znaczenie jeżeli oczywiście nie chcemy odwiedzać instalacji i cały czas coś poprawiać ! Made in Germany !
Stacja czołowa multiplexer

Specyfikacja techniczna PXU 848 z DVB-T i DVB-C:

Najbardziej uniwersalna stacja kompaktowa na rynku !

Polecamy stacje firmy POLYTRON zwracając szczególna uwagę na ich możliwości i uniwersalność.

Rodzina stacji POLYTRON cały czas rośnie – kolejnym przykładem na to jest seria PXU.

Inżynierowie cały czas coś ulepszają… Wprowadzając nowy model głównie postawili na uniwersalność przez co powstała funkcja Multiplexing-u.

Jeżeli szukasz stacji kompaktowej, czołowej a nie wiesz co wybrać zadzwoń, napisz do nas doradzimy.

Stacje czołowe Polytron serii PCU dostępne w sklepie DMTrade.pl > https://dmtrade.pl/k2030,tv-sat-multimedia-stacje-czolowe-modulatory-stacje-czolowe-kompaktowe-stacje-kompaktowe-polytron.html