Stacja czołowa co to jest?

Stacja czołowa to centralny punkt dystrybucyjny w sieci telewizji kablowej idealnie sprawdzający się począwszy od małych pensjonatów po duże hotele. Dzięki tego typu urządzeniom jesteśmy w stanie dostarczyć programy telewizyjne do kilku, kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu końcowych odbiorców.

Stacja czołowa w zależności od specyfikacji przekształcają sygnały z czterech lub ośmiu transponderów satelitarnych, naziemnych lub kanałów DVB-C na cztery lub osiem podwójnych multiplexów DVB-C lub DVB-T. Dodatkowe niektóre ze stacji zostały wyposażone w cztery sloty CI dla dekodowania kanałów, z czterech częstotliwości.

Przykład zastosowania do 60 programów w IPTV dla studia fitness

stacja czołowa

Kompaktowe stacje czołowe z serii PCU firmy Polytron

Nowa swoboda odbioru: konwersja DVB-S (2), DVB-T (2) i DVB-C w DVB-C lub DVB-T

Nowa kompaktowa stacja czołowa z serii PCU 4000 z potrójnymi tunerami i PCU 8000 z tunerami DVB-S / S2 oferuje wszystkie swobody w projektowaniu systemów odbioru społecznego dzięki potrójnemu tunerowi.

Nowość na rynku Uniwersalna stacja kompaktowa streamer IP POLYTRON PCU 4131

Dystrybucja wybranego sygnału 4x DVB-S(2), DVB-T(2) lub DVB-C na sygnał 4x MPTS lub 128x SPTS dodatkowo wyposażona została w 4x sloty CI

Stacja czołowa PCU 4131 Streamer IP

Uniwersalna stacja czołowa przekształca sygnały z DVB-T, DVB-C, DVB-S(2) na streamer IP 4x MPTS lub 128x SPTS. Dodatkowe cztery wejścia na moduł CI do dekodowania zakodowanych sygnałów (kanałów telewizyjnych).

Transmisja kanałów telewizyjnych za pośrednictwem cyfrowych sieci danych (IPTV) jest coraz bardziej powszechna i staje się coraz częściej wykorzystywana. Stacja czołowa PCU 4131 konwertuje odebrane sygnały DVB na sygnały IPTV, które mogą być rozpowszechniane w cała sieć IP. Rozwiązanie takie bardzo dobrze sprawdza się zwłaszcza w budynkach biurowych i szpitalach, zapewniając zwartość przez istniejące już sieci są idealnym rozwiązaniem do transmisji kanałów telewizyjnych. Dla nowych budynków i nietypowych miejsc montażu tj. np. statki wycieczkowe, fakt, że można wykorzystać tylko sieć IP i nie ma potrzeby montażu sieci koncentrycznej jest bardzo przekonują korzyścią. Stała wydajność sieci IP umożliwia również niezawodne połączenie kilku budynków.

stacja czołowa

Główne cechy:

– Potrójny tuner: Sygnały wejściowe dowolnie wybierane DVB-S/S2, DVB-T/T2 lub DVB-C

– 4 sloty na moduły CI

– Dynamiczne PAT i PMT

– Adaptacja NIT / SDT

– Wyjście 4x MPTS lub do 128 strumieni SPTS

– Unicast / Multicast

– 1 GBit/s Ethernet

– UDP/RTP

– Programowanie i aktualizacje przez przeglądarkę internetową

– Generator listy kanałów M3U

– Wbudowany zasilacz LNB

– Wyprodukowana w Niemczech

stacja czołowa

Programowanie i aktualizacje przez przeglądarkę internetową

stacja czołowa

Specyfikacja:

Stacja czołowa

Sprawdź pozostałe wpisy dotyczące stacji czołowych na naszym blogu

Stacje czołowe Polytron serii PCU dostępne w sklepie DMTrade.pl