Stacja czołowa co to jest?

Stacja czołowa to centralny punkt dystrybucyjny w sieci telewizji kablowej idealnie sprawdzający się począwszy od małych pensjonatów po duże hotele. Dzięki tego typu urządzeniom jesteśmy w stanie dostarczyć programy telewizyjne do kilku, kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu końcowych odbiorców.

Stacja czołowa w zależności od specyfikacji przekształcają sygnały z czterech lub ośmiu transponderów satelitarnych, naziemnych lub kanałów DVB-C na cztery lub osiem podwójnych multiplexów DVB-C lub DVB-T. Dodatkowe niektóre ze stacji zostały wyposażone w cztery sloty CI dla dekodowania kanałów, z czterech częstotliwości.

Kompaktowe stacje czołowe z serii PCU firmy Polytron

Nowa swoboda odbioru: konwersja DVB-S (2), DVB-T (2) i DVB-C w DVB-C lub DVB-T

Nowa kompaktowa stacja czołowa z serii PCU 4000 z potrójnymi tunerami i PCU 8000 z tunerami DVB-S / S2 oferuje wszystkie swobody w projektowaniu systemów odbioru społecznego dzięki potrójnemu tunerowi.

Główne zalety:

– kompaktowa konstrukcja

– potrójne tunery: dowolnie wybierane sygnały wejściowe DVB-S (2), DVB-T (2), DVB-C

– możliwa mieszana recepcja

– także z 4 miejscami CI do centralnego odszyfrowywania

– opcje wyjścia: DVB-C (QAM), DVB-T (COFDM) – przełączane poprzez aktualizację oprogramowania układowego

– wyprodukowane w Niemczech

Stacje czołowe Polytron serii PCU

 

Rodzaj odbioru elastycznie regulowany

Innowacyjne potrójne tunery serii czołowej PCU 4000 pozwalają niezależnie i elastycznie określić rodzaj odbioru każdego tunera.

DVB-S (2), DVB-T (2), DVB-C lub wszystkie trzy – w zależności od warunków można zdecydować, co musi zmienić konwerter. Bardzo proste za pomocą jednego kliknięcia myszką w oprogramowaniu do programowania.

Elastyczna konfiguracja treści

Dzięki stacji czołowej PCU masz możliwość przetworzenia strumienia danych. Można usunąć, na przykład, niechciane programy transpondera, utworzyć przydział LCN i zaprogramować stację czołową na odbiornik specyficzny dla dostawcy (NIT). Istnieje również możliwość podziału zawartości transpondera na dwa kanały wyjściowe, aby uniknąć np. ograniczenia przepustowości.

Stacje czołowe z serii PCU 4000 są dostępne z czterema wbudowanymi wspólnymi gniazdami interfejsu, umożliwiającymi centralne odszyfrowanie systemu społecznościowego.

Elastyczny wybór wyjścia

Sygnały wyjściowe stacji czołowej PCU można łatwo zmienić z DVB-C na DVB-T i na odwrót za pomocą aktualizacji oprogramowania układowego. Stacje czołowe PCU są całkowicie elastyczne i uniwersalne.

Elastyczne ustawianie parametrów

Łatwe programowanie na komputerze i zintegrowany kontroler LAN umożliwiają elastyczne i niezawodne zarządzanie stacją czołową.

Jak zaprogramować stacje czołową

Uniwersalna aplikacja

Niezależnie od tego, czy modernizacja istniejących systemów odbiorczych za pomocą istniejącego okablowania czy nowych instalacji, z serii POLYTRON PCU, jesteś w stanie zbudować systemy odbioru telewizji na najnowszym stanie techniki.

Bezkompromisowy: wyprodukowany w Niemczech

Wysoka jakość komponentów i rozbudowana konstrukcja techniczna zwiększają żywotność stacji czołowej. Raz zainstalowany system zapewnia uczestnikom wysokiej jakości sygnały telewizyjne i radiowe przez wiele lat.

Omówienie stacji czołowych PCU i QAM

Zalety korzystania ze stacji czołowej

* Modulacja wyjścia możliwa do zmiany przy aktualizacji oprogramowania układowego.

Odpowiednio wyżej wymienione modele możemy podzielić na trzy grupy pod względem sygnału wyjściowego:

Sygnał na wyjściu DVB-T:

– PCU 4120, PCU 4121: wejście 4xDVB-S/S2/T/T2/C

– PCU 8520, PCU 8620: wejście 8xDVB-S/S2

Sygnał wyjściowy DVB-C:

– PCU 4110, PCU 4111: wejście 4xDVB-S/S2/T/T2/C

– PCU 8510, PCU 8610: wejście 8xDVB-S/S2

– QAM 8, QAM 12: wejście 8 lub 12 DVB-S/S2

Sygnał na wyjściu DVB-S – dekryptująca:

– PCU 4141: wejście 4xDVB-S/S2/T/T2/C

Dodatkowo stacje PCU 8610 i PCU 8620 posiadają wejściowy przełącznik matrix.

Jak działa stacja czołowa

 

Sprawdź pozostałe wpisy dotyczące stacji czołowych >  https://blog.spacetronik.eu/category/technologie/tv-sat/stacje-czolowe/

Stacje czołowe Polytron serii PCU dostępne w sklepie DMTrade.pl > https://dmtrade.pl/k2030,tv-sat-multimedia-stacje-czolowe-modulatory-stacje-czolowe-kompaktowe-stacje-kompaktowe-polytron.html