Witajcie! W tym wpisie będzie o uchwytach. Nie do smartfonów, nie do kamer, nie do komputerów. Dzisiaj o uchwytach do telewizorów. Wśród naszych uchwytów TV pojawiły się dwie nowe serie od niemieckiego producenta Goobay: seria BASIC i seria PRO – o różnicach w dalszej części tego wpisu. Na wstępie dodam tylko, że BASIC to nie taka “tania chińszczyzna” , a PRO to “produkty segmentu premium”.

Jak wybrać uchwyt do telewizora?

Najważniejsze przy wyborze są otwory na tylnej obudowie telewizora. Każdy telewizor posiada swój, określony standard VESA – rozstaw śrub pod uchwyt. Producenci określają to jako np.: 200×200, 400×400, 800×400. Jest to nic innego jak odległość pomiędzy otworami, wyrażona w milimetrach, w pionie i poziomie. Gdy to już zostanie poprawnie dobrane (uchwyty są regulowane, mogą być dopasowane pod wiele modeli TV), należy sprawdzić zalecaną maksymalną wagę, aby telewizor nie był za ciężki – groziłoby to upadkiem, oderwaniem się od uchwytu. Producenci uchwytów podają też sugerowane wymiary ekranu, ale to nie jest istotny element wyboru. Zdecydowanie ważniejszy jest wygląd uchwytu 🙂

TechKiller.pl - nowe technologie na celowniku

Seria Goobay BASIC

Seria ta cechuje się 5-letnią gwarancją, solidnym wykonaniem i starannym malowaniem proszkowym. W tej serii wyróżnia się modele: FIXED, TILT i FULLMOTION. Warto dodać, że każdy model występuje w kilku rozmiarach. Każdy jest pakowany w kolorowy kartonik, wewnątrz wraz z uchwytem dostarczane są śruby, kołki, instrukcja montażu.

Oferta serii BASIC w sklepie www.DMTrade.pl (w najbliższym czasie zwiększy się o kilka dodatkowych modeli):

https://dmtrade.pl/index.php?szukaj=ulcdgb-bsc&d=szukaj

Seria Goobay PRO

W serii PRO, producent udziela aż 10-letniej gwarancji. Dodatkowo, w porównaniu z serią BASIC, uchwyty są wykonane z lepszego metalu, są nieco grubsze. Elementy dodatkowe (śruby, podkładki) są posortowane i estetycznie zapakowane. W serii PRO wyróżnia się modele: FIXED, TILT i FULLMOTION. Każdy występuje w kilku rozmiarach. Każdy jest elegancko zapakowany.

Oferta serii PRO w sklepie www.DMTrade.pl (w najbliższym czasie zwiększy się o kilka dodatkowych modeli):

https://dmtrade.pl/index.php?szukaj=ulcdgb-pro&d=szukaj

Małe podsumowanie

Uchwyty od Goobaya nie należą do najtańszych, to prawda. Jednakże, czy kupując nowy telewizor (nieraz za ponad 4000 tysiące złotych), inwestujemy też w drogie i klasowe kable HDMI z certyfikatami. Cieszymy się przyjemnym dźwiękiem z wysokiej półki soundbarów lub zestawów kina domowego. Dlaczego więc nie zainwestować też w uchwyt – nie widać go w salonie czy gabinecie, ale decydując się na Goobaya, zyskujemy pewność, że za 5 czy 10 lat uchwyt nie zegnie się, nie skrzywi – będzie trwał i czekał na następne telewizory!

Pełna oferta uchwytów Goobay na www.DMTrade.pl:

https://www.dmtrade.pl/k1806,rtv-uchwyty-rtv-uchwyty-tv.html?p[]=197