Wymagana rozbudowa instalacji o sygnał SAT ? a nie chcesz inwestować w stację lub dodatkowe multiswitche to 9780 został stworzony dla Ciebie !

32 transpondery satelitarne na nie skończoną ilość odbiorców!

Jak rozbudować instalacje sat?

Jeden wzmacniacz a tak wiele korzyści !

Po co tyle anten jak wystarczy jedna i porządny wzmacniacz !

Zaawansowana wbudowana w wzmacniacz funkcja auto dostrajania sygnału z AGC zapewni tak naprawdę na nie ograniczonej ilości odbiorców równy poziom sygnału (każda częstotliwość) nie patrząc na warunki atmosferyczne opady itd.

Kompaktowy konwerter satelitarny Johansson 9780 pozwala na dystrybucję sygnału satelitarnego DVB-S/S2 dokładniej 32 transponderów satelitarnych na nie ograniczoną ilość odbiorców.
32 transpondery to spora ilość więc bez problemu znajdą się w tym wszystkie kanały polskich operatorów i nie tylko.
Na wyjściu mamy (32 wybrane częstotliwości)  – gotowy sygnał który wystarczy wpiąć w istniejącą instalację i zakończyć np. gniazdami RTV/SAT jeżeli to tylko instalacja na DVB-T lub DVB-C czeka na wymiana rozgałęźników itd aby obsługiwały cały zakres częstotliwości i nie było problemu z odbiorem wszystkich częstotliwości.
Wzmacniacz automatycznie dobiera sobie poziom wzmocnienia tak aby każdy sygnał był równy i bez stratny.
Największą zaletą wzmacniacza to przede wszystkim jego moc to zysk >40db o mocy 112dBuV na transponder.

Zalety Johansson 9780:


– instalacja plug-and-play
– programowalny przetwornik satelitarny IF
– obsługa do 32 transponderów DVB-S / S2
– 4 wejścia satelitarne (Quatro/Quad/Wideband LNB)
AGC w czasie rzeczywistym na wszystkich indywidualnych transponderach
– poziom wyjściowy 112 dBμV
funkcja automatycznego dostrajania poziomu wzmocnienia

Przykłady wykonania instalacji przy użyciu Johansson 9780:
– Jeden sygnał satelitarny konwerter LNB typu Quatro.


– Dwa sygnały satelitarne, dwa konwertery LNB typu WideBand (np. Hotbird 13.0° + Astra 19.2°)
Popraw sygnał satelitarny. Jak wzmocnić sygnał satelitarny?
– Wzmacniacz może działać również w instalacjach zbiorczych z istniejącym już sygnałem gdzie jest potrzeba dołożenia sygnału satelitarnego do istniejącej instalacji TV: naziemnej DVB-T lub kablowej DVB-C.

Rozbuduj instalacje naziemną lub kablową o sygnał satelitarny

Rozbuduj instalacje naziemną lub kablową o sygnał satelitarny

Wzmacniacz Johansson CONVERTOR 9780 umożliwia w bardzo prosty sposób rozbudowę instalacji naziemnej DVB-T lub kablowej DVB-C a nawet analogowej o sygnał satelitarny aby sprostać wymaganiom każdego klienta.

Bardzo prosty przykład mamy w bloku instalację analogowej kablówki a klienci potrzebują sygnał satelitarny a jak wiemy nie wszędzie można instalować anteny satelitarne na elewacji budynku. Na pomoc przychodzi nam firma Johansson z swoim wzmacniaczem konwerterem sygnału SAT 9780.

Do wzmacniacza doprowadzamy sygnał satelitarny może być z jednego satelity np. Hot Bird 13B (13.0°E) lub dwóch Hot Bird 13B (13.0°E) + Astra 19 (19.2°E)

Konfiguracja polega na wybieraniu w wzmacniaczu 32 częstotliwości (transponderów) jest to bardzo duża ilość częstotliwości bez problemu zmieszczą się tam wszystkie kanały np. polskich operatorów kanałów satelitarnych.

Dzięki gniazdu na kartę pamięci SD możemy bez problemu skonfigurowane ustawienia wzmacniacza zapisać jak i wczytać. Gotową konfigurację możemy wgrywać do każdego zainstalowanego wzmacniacza, co nam zaoszczędzi czas na ponownej konfiguracji.

Gotowy sygnał wpinamy np. w istniejącą instalację a więc to największy plus nie musimy instalacji rozbudowywać o kolejne kable itd. jedynie wymienić gniazda abonenckie jeżeli nie są w całym zakresie częstotliwości.

Na życzenie klienta wzmacniacz może zostać już skonfigurowany – gotowy do działania z wgranymi częstotliwościami np. wszystkich polskich kanałów.

Na koniec podłączamy do swojego niegdyś gniazda tylko z sygnałem kablowym lub naziemnym swój dekoder  i może cieszyć się odbiorem telewizji satelitarnej.

Poziom sygnału wyjściowego na każdą częstotliwość to 112 dBμV.

Do pobrania:
Instrukcja w języku angielskim
http://dmtrade.pl/katalogi/johansson/9780/manual%209780%20eng.pdf
Instrukcja w języku hiszpańskim
http://dmtrade.pl/katalogi/johansson/9780/manual%209780%20esp.pd