Wzmacniacz sygnału, dlaczego warto go użyć?

Dostawcy telewizji kablowej i satelitarnej dostarczają obraz i dźwięk stosunkowo wysokiej jakości do telewizora, w zależności od używanego sprzętu. W niektórych sytuacjach, gdy pojedynczy kanał przychodzący jest podłączony do więcej niż jednego odbiornika poprzez rozgałęźniki satelitarne. Jest to bardzo fajne i wygodne rozwiązanie, lecz niestety… im bardziej przychodzący sygnał jest fragmentowany i przekierowywany, tym mniejsza jest jego ogólna szybkość i jakość. Obraz może stać się ziarnisty i śnieżny lub może sprawiać wrażenie rozmytego. Innym czynnikiem powodującym utratę sygnału jest liczba podłączonych komponentów. Jeśli sygnał musi przechodzić z gniazda np. do skrzynki kablowej, a dopiero później do telewizora, może to również mieć wpływ na ten sygnał.
Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą wzmacniacz sygnału satelitarnego. Wzmacniacz zapewnia wzmocnienie sygnału, zwiększając siłę sygnału nawet kilkanaście razy w zależności od wzmacniacza wzmacniacza. Urządzenie nie generuje przy tym dodatkowego „szumu”, a także minimalizuje stratę sygnału spowodowaną przez dużą odległość między gniazdem a telewizorem lub dzielenie sygnału. Poprawiony jest również zakres częstotliwości, a niektóre wzmacniacze zapewniają również dwukierunkowe wzmocnienie sygnału. Oznacza to, że ​​sygnały wysyłane z powrotem do firmy kablowej, jak w przypadku modemu kablowego, są również ulepszone. Aby uzyskać najlepszą wydajność, zainstaluj wzmacniacz przed rozdzielaczem i / lub innymi komponentami na ścieżce połączenia prowadzącej do telewizora.

Wzmacniacz sygnału SAT Spacetronik 4xSAT+Terr. AS-0505 PUC-3

Wzmacniacz kaskadowy Spacetronik AS-0505 PUC-3 zalecany do instalacji opartej o multiswitche kaskadowe wraz z telewizją naziemną dzięki któremu ustabilizujemy jakość dostarczanego sygnału w sytuacji, gdy należy kaskadować dużą ilość multiswitchy lub istnieją bardzo duże odległości pomiędzy multiswitchami lub multiswitchem a antenami.
Zaletą AS-0505 PUC-3 jest bardzo wysoki maksymalny poziom wyjściowy wzmacniacza w torze SAT jak i DVB-T.
Tak dobre parametry, pozwalają montować wzmacniacz w niewielkich odległościach od anteny SAT.
Zasilany napięciem 9-20 V DC.

Dane techniczne:Wzmacniacz sygnału satelitarnego

 

Separator zasilania Spacetronik SP-B0101PEP-1

Separator zasilania Spacetronik SP-B0101PEP-1 jest przeznaczony do instalacji w przypadku gdy w antenie dvb-t znajduje się przedwzmacniacz, lub w instalacji znajduje się wzmacniacz masztowy.
W takiej sytuacji wymagane jest przesłanie zasilania. Wówczas nie dopuszczalne jest przesyłanie napięcia stałego na głowicę telewizora to należy zablokować jego przesyłanie w kierunku odbiornika TV.
Blokada jest realizowana za pomocą separatora.

Separator zasilania satelitarnego

Dane techniczne:

W ofercie Spacetronik znajduje się dużo więcej produktów w kategorii satelitarnej. Sprawdź asortyment w sklepie www.dmtrade.pl

Sprawdź inne wpisy dotyczące produktów Spacetronik > https://blog.spacetronik.eu/category/producenci/spacetronik/