kamera internetowa inteligentna obrotowa

Kamera Internetowa- czy może być lepiej?

Kamery internetowe i zasada ich działania nie zmieniły się znacząco od wielu lat. Zauważalną różnicą jest tendencja we wzroście jakości obrazu przy jednoczesnym obniżeniu ceny urządzenia. Poza tym pojawiały się kolejne małe ulepszenia- np. wbudowany mikrofon lub Auto Focus. Były też próby z wbudowanym oświetleniem IR. Na pewno możemy spodziewać się dalszego wzrostu jakości i rozdzielczości- może za niedługo taka kamerka będzie już oferowała 4k? Jednak dzisiaj opowiemy Wam o modelu kamery Spacetronik SP-WCAM21 z zaszczepionym modułem sztucznej inteligencji.

inteligentna kamera internetowa sledzaca ruch

Inteligentna kamera internetowa

Mianem “inteligentnych” urządzeń zwykło się nazywać technologie, które potrafią na podstawie otrzymanych informacji podjąć odpowiednie działanie.  W przypadku inteligentnych domów może to oznaczać np. reakcję na słoneczną pogodę i w następstwie tego opuszczenie rolet okiennych. W naszym otoczeniu możemy znaleźć coraz więcej urządzeń z wbudowaną AI, która pozwala poszerzyć ich funkcjonalność. Tym razem postawiliśmy na zastosowanie takich algorytmów w kamerze internetowej. Dzięki temu kamera możne aktywnie dostosowywać się do tego, co znajduje się w jej polu widzenia. Wszystko bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania- wystarczy podpiąć urządzenie do komputera i praktycznie od razu można korzystać z jej funkcjonalności.

kamera internetowa z funkcją śledzenia

Kamera internetowa z funkcją śledzenia ruchu

Kamera internetowa Spacetronik SP-WCAM21 wykorzystuje AI do analizy ruchu w obszarze kadru. Taka funkcja nazwana została Auto Tracking. Jeśli obiekt zbliży się do brzegów, to urządzenie automatycznie dostosuje swoje położenie w odpowiedni sposób obracając głowicę. Niesamowity jest możliwy kąt takiego obrotu- wynosi on aż 350 stopni (horyzontalnie). Gdyby tego było mało, to nasza kamera posiada także funkcję AF połączony z  wykrywaniem twarzy, dlatego nie ma już potrzeby kręcenia jakimiś pierścieniami na obudowie.

obrotowa kamera internetowa

Zastosowanie kamery internetowej z Auto Trackingiem

Kamera internetowa współpracuje ze wszystkimi popularnymi programami służącymi do streamingu, videorozmów, relacji itp. Dzięki funkcji Plug & Play wystarczy podpiąć kamerkę do komputera przez port USB i już jest gotowa do użycia! Teraz można włączyć odpowiedni program i udostępnić obraz oraz dźwięk innym osobom. Urządzenie może być wykorzystywane między innymi przez takie kanały jak: Skype, OBS, ZOOM, Twitch, Facebook, Youtube, Microsoft Teams, WhatsApp i wiele innych. Wysoka jakość Full HD i wbudowany podwójny mikrofon zapewniają wysoką jakość połączenia obrazu i dźwięku oraz eliminują konieczność zakupu np. dodatkowego osprzętu. Nowa funkcja Auto Tracking to genialne rozwiązanie dla osób nagrywających kursy lub prowadzących szkolenia. Jest to też najprostszy sposób do transmisji np. z konferencji i prelekcji- wystarczy komputer i ustawienie kamerki w kierunku sceny. Nie potrzeba już operatora, który śledziłby prowadzącego chodzącego po całej scenie. Instruktorzy sportowi mogą prowadzić e-treningi, jednocześnie swobodnie poruszając się np. na siłowni.

Film z krótką prezentacją kamery:


Inteligentna Kamera potrafi znacznie więcej- jej pełna specyfikacja znajduje się: TUTAJ (klik)