Poznaj najnowszy tester CCTV – Spacetronik SP-IPL43AiO4K

W czasach, gdy elektronika napływa do nas w przerażającej większości ze Wschodu, my, marka Spacetronik, z dumą prezentujemy najnowszy miernik CCTV, tester do profesjonalnej konfiguracji telewizji przemysłowej! Zapraszam do zapoznania się z modelem SP-IPL43AiO4K, zaprezentuję podstawowe funkcje i możliwości.

Na początek, ogólnie o sprzęcie

Specjalistyczny tester Spacetronik SP-IPL43AiO4K, został specjalnie zaprojektowany do instalacji, konserwacji kamer IP, kamer analogowych, kamer AHD oraz CVI, TVI. Jest to najnowocześniejsze urządzenie dostępne na rynku dla instalatorów i konserwatorów systemów monitoringu, ale także dla instalatorów sieci Ethernet. Został on rozbudowany o wiele funkcji, obsługujące sieci internetowe takie jak: skanowanie adresów IP, test PING, testowanie kabla LAN i wiele innych. Jego solidna obudowa zakończona na rogach gumową osłoną, chroni go przed ewentualnym upadkiem. Każdy instalator sieci oraz monitoringu znajdzie w mierniku Spacetronik SP-IPL43AiO4K, niezbędne i podstawowe funkcje. Miernik został wyposażony w ekran dotykowy o przekątnej 4,3″ który zapewnia szybką obsługę bez konieczności używania klawiszy, a także wspiera obsługę rysikiem.
sp-ipl43aio4k
Tester obsługuje protokół ONViF, co pozwoli nam na podgląd i konfigurację kamer IP oraz PTZ IP. Kamerę możemy bezpośrednio podpiąć do testera, lub po wcześniejszym skonfigurowaniu sieci lokalnej w urządzeniu, podpiąć się pod sieć i wyszukać całą listę kamer. Dzięki SP-IPL43AiO4K, mamy dostęp do wszystkich możliwych ustawień kamer IP i ich konfiguracji. Mamy możliwość podglądu bezpośrednio z przeglądarki, gdyż urządzenie posiada zainstalowaną przeglądarkę www.

Nie tylko IP, ale też analog i AHD

Możemy także swobodnie działać na monitoringu analogowym łącznie z obsługa kamer PTZ. Wystarczy kamery podłączyć pod gniazda BNC, a urządzenie samo dostosuje format obrazu. Dzięki obsłudze kamer analogowych i PTZ możemy ustawić: kontrast, kolor, nasycenie, czułość, sprawdzić i ustawić ścieżki obrotu kamer PTZ. SP-IPL43AiO4K posiada wyjście zasilające DC12V/2A co umożliwia nam zasilanie kamer bezpośrednio z miernika. Urządzenie pozwala na przechwytywanie obrazu wideo i zapisywanie aktualnie wyświetlanej klatki jako plik .JPEG. Mamy także możliwość zapisu filmu w formacie .AVI na karcie microSD, miernik jest wyposażony od nowości w kartę o pojemności 8GB.
Jak odnaleźć IP z miernikiem Spacetronik sp-ipl43aio4k
Badanie PING-u – narzędzie debugowania sieci, używane do badania podłączonej np.: kamery IP lub inne urządzenie sieciowego do portu Ethernet, czy działa normalnie lub czy adres IP jest poprawny. Możemy także sprawdzić: liczbę pakietów, rozmiar pakietów oraz czas. Jest to jedna z wielu funkcji do konfiguracji oraz badania sieci LAN. SP-IPL43AiO4K został wyposażony w tester kabla, który może nam posłużyć do wyszukiwania kabla. Wbudowany tester kabli LAN RJ45 oraz kabla telefonicznego RJ11 wyświetla wynik na ekranie urządzenia. Wbudowana bateria litowa pozwalająca na około 10 godzin pracy bez konieczności ładowania.
Funkcje miernika Spacetronik sp-ipl43aio4k
UWAGA! Przy powyższych zdjęciach wykorzystano model SP-IPL43AiO (poprzednik), aktualny model posiada bardziej przyjazne menu ekranowe – przykładowe zrzuty ekranu poniżej. Urządzenie bazuje na systemie Android, dlatego jego obsługa nie powinna stanowić żadnego problemu dla osób używających smartfonów. Menu zostało spolszczone, dzięki czemu poruszanie się po nim jest intuicyjne i całkiem przyjemne.

Obsługa miernika Spacetronik sp-ipl43aio4k
Zrzuty ekranu Spacetronik sp-ipl43aio4k

Cechy, czyli to co najważniejsze w urządzeniu:

– menu OSD, typu kafelki, możliwa obsługa palcem i rysikiem
łatwy w obsłudze 4,3″ ekran dotykowy, wyświetlający obraz o rozdzielczości 960×540
testuje kamery IP obsługujące protokół ONViF
– obsługa rozdzielczości 720p 60fps / 1080p 30fps /1080i 60fps / 1440p 30fps
wbudowany moduł WiFi, dzięki któremu możemy odbierać obraz bezprzewodowo
– cyfrowy wyświetlacz obrazu z kamery, możliwość zapisu i robienia zrzutów ekranów
wyjście HDMI o rozdzielczości do 2560x1440p
– wyświetlanie obrazu z kamer analogowych, automatyczne dostosowanie formatu wideo NTSC/PAL,
– Obsługa protokołów PTZ,
– możliwość powiększenia obrazu wideo, aby wyświetlić więcej szczegółów,
szybki zapis bieżącego obrazu jako plik JPG
– wbudowana lampa LED do łatwiejszej obsługi w ciemnych miejscach lub w nocy,
– regulowanie jasności/kontrastu/nasycenia kolorów ekranu LCD
testy: PING, kamer IP, Ethernetu, urządzeń sieciowych,
skanowanie adresów IP, szybkie wyszukiwanie adresu IP kamer i innych urządzeń sieciowych,
pomiar napięcia POE, testowanie napięć przełącznika POE do kamer IP, bezprzewodowych urządzeń AP,
monitor adresów IP
testowanie kabli sieciowych i telefonicznych,
wsparcie RS232/RS485
analiza protokołów PTZ, kontrola poleceń transmisji RS485
– sterowanie PTZ Pan-Tilt, przybliżanie, oddalanie, powiększanie, regulacja ostrości, przysłony,
możliwość zasilenia kamer, wyjście DC12V
– akumulator litowo-jonowo-polimerowy 7.4V. Urządzenie wykorzystuje zaawansowaną kontrolę zasilania i obwodu ochronnego. Duża moc baterii sprawia że jest on wydajny, oszczędny i przyjazny dla środowiska. Czas działania do 10 godzin normalnego użytkowania po naładowaniu przez 5-6 godzin.

Specyfikacja, czyli coś dla zaawansowanych:
Specyfikacja sp-ipl43aio4k