Dla większości dzieci mycie zębów jest przykrym obowiązkiem. Po pierwsze, jest to dla nich strata czasu – przecież można w tym czasie bawić się swoją ulubioną zabawką, pobawić się z tatą lub pooglądać bajki. Otóż to! Po przeanalizowaniu powyższej wypowiedzi można wywnioskować, że aby przekonać dziecko do mycia zębów, trzeba to zrobić w ZABAWNY sposób. Zanim jednak przejdziemy do ciekawszych rzeczy, zaczniemy od wiedzy bazowej. Co jest potrzebne do mycia zębów?

Odpowiednia szczoteczka oraz pasta do zębów dla dzieci.

Mówiąc szczoteczka, mamy na myśli przede wszystkim kolorowy plastik, z ciekawym wzorkiem, np. przedstawiający jakiegoś bajkowego bohatera lub księżniczkę. To jednak nie sedno, najważniejsze jest miękkie włosie szczoteczki. Dziąsła oraz ząbki dziecka są niezwykle wrażliwe, przez co trzeba pamiętać, aby cały zabieg mycia zębów wykonywać stosunkowo ostrożnie.

Myj zęby razem z dzieckiem

Wracając do form bardziej przyjemnych – Zabawa. Jest to temat, który dzieci lubią najbardziej. Skoro chcesz nakłonić dziecko do mycia zębów, możesz potraktować to w ciekawej formie. Przykładowo, pozwól dziecko umyć Twoje zęby, w zamian za to Ty umyjesz zęby dziecka. Pomysł brzmi banalnie ale okazuje się być na prawdę skuteczny.

Pokaż dziecku jak myć zęby

Aby zachęcić dziecko do mycia zębów, przede wszystkim pokazuj mu na swoim przykładzie jak to robić. Kiedy dziecko zauważy, że Tobie nie sprawia to problemu i nawet trochę sam traktujesz to jako zabawę, istniej prawdopodobieństwo, że będzie chciało myć zęby razem z Tobą.

Szczoteczka elektryczna rozwiązaniem problemów?

Pośród rosnącego trendu na szczoteczki do zębów, swoje miejsce znalazły również te dla dzieci. Wśród wszelkiego rodzaju szczoteczek można znaleźć te z superbohaterami lub księżniczkami, w zależności od upodobania. Dla tych szczególnie opornych maluszków, polecamy szczoteczki elektryczne z grami na telefon. Brzmi skomplikowanie? Zdecydowanie tak nie jest. Szczoteczka elektryczna działa w przystępnej formie i jest banalna w obsłudze.

Prezentacja gier i trenera szczotkowania dla dzieci z serii szczoteczek PlayBrush

Co ciekawe, dzieci coraz częściej sięgają po smartfony, a nawet znacznie łatwiej przychodzi im korzystanie z nich niż osobom dorosłym. Dzięki trenerowi szczotkowania, MY, jako rodzicie, możemy śledzić postępy dziecka, dając przy tym dziecku doskonałą “zabawkę”

Oczywiście, nic nie zastąpi dziecku rodzica, który pokaże jak ma szczotkować zęby i wytłumaczy dlaczego ma to robić. Mimo wszystko, uważamy, że czasem warto wspomóc się “zabawkami”. W końcu dlaczego sobie nie ułatwiać?

Sprawdź pozostałe wpisy z kategorii Gadżety Kosmetyczne